Systu na trasie po Polsce. Dwa koncerty w Olsztynie!

2014-02-17 14:02:02 (ost. akt: 2014-02-17 14:09:23)
Systu na trasie po Polsce. Dwa koncerty w Olsztynie!

Olsztyńsko-warszawskie trio nie próżnuje. W styczniu zespół wypuścił singiel "Ona i ja", a teraz zapowiada wiosenną trasę koncertową.

Pierwszy - jeszcze przedwiosenny - koncert odbędzie się 7 marca w olsztyńskim klubie Clava Manum (godz. 19, bilety: ulgowe i przedsprzedaż 10 zł, w dniu koncertu 15 zł). W kwietniu i maju trio odwiedzi także Warszawę, Wrocław, Opole, Poznań, Toruń, a nawet rosyjski Kaliningrad.


Systu to elektronika i wokal, czyli dwóch facetów z Olsztyna - Paweł i Szymon - oraz śpiewająca dziewczyna z Warszawy - Katarzyna Andruszko. To dźwięki z Krainy Tysiąca Jezior, ale osadzone w miejskim brzmieniu.

Muzyka Systu najczęściej określana jest jako synth pop lub new pop, ale to tylko nazwy szuflad. Trio gra po prostu swoje piosenki, które są połączeniem ciepłego, kobiecego wokalu oraz elektronicznych, minimalistycznych dźwięków granych często z wyraźnym tanecznym beatem i ogniem.

Muzycy Systu spotkali się po raz pierwszy w pewien grudniowy wieczór 2010 roku. Od tego czasu zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce, a także w Niemczech i Rosji. Były to głównie koncerty klubowe, choć zdarzało się również, że zespół grał na dużych, plenerowych imprezach oraz prezentował swoją muzykę na żywo w programach radiowych. W 2011 roku Systu wydało własnym sumptem anglojęzyczny album ,,Pixel’s Sea’’ promowany klipem do utworu ,,Come In’’ - http://www.youtube.com/watch?v=RMrmjPpa9oQ

Tak o Systu po prezentacji pierwszej płyty napisał Szymon Gołąb z Radia Jazz.FM: „Ilekroć powracam do brzmień Systu - mam wrażenie zbliżenia do spoistego i pięknego kształtu. Tu elektronika nie odstręcza, lecz hipnotycznie przyciąga. Kąt nachylenia chłodnego oparcia jest idealny; w każdej chwili mogę jednak wstać i przy tych dźwiękach oddać się zapamiętaniu tańca. Nie dlatego, że muszę - lecz, że chcę. Systu - w zamyśle architekta powstał najpierw fotel; intuicja podpowiada jednak, że wkrótce stanie się on częścią przyjmującego domowego wnętrza. Architektury w stylu, który zachwyci, a którego nazwy jeszcze nawet nie znamy”.

Teraz Systu gra muzykę z polskimi tekstami, co wyraźnie ułatwiło przekaz i kontakt z publicznością w kraju. Materiał na nową płytę zapowiada singiel „Ona i ja” wydany przez wytwórnię My Music. Utwór powstał latem 2013 roku i, podobnie jak inne nowe piosenki Systu, został nagrany w olsztyńskim studiu Radia UWM FM. Nagrania zrealizował Radek Hrynek.

Tagi: Systu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB