Systu i DJ Jebleute w Clava Manum

2014-03-04 11:31:51 (ost. akt: 2014-03-04 11:36:59)
Muzyka Olsztyn, Clava Manum, Żołnierska 14 B 7 marca 2014
Systu i DJ Jebleute w Clava Manum

Już 7 marca Systu i DJ Jebleute - czyli Olsztyn Calling - koncert i set w olsztyńskim klubie Clava Manum (Żołnierska 14b). Będzie elektronicznie, klimatycznie i kosmicznie! Koncert promuje singiel Systu "Ona i ja". Start godz. 20.

Systu to elektronika i wokal, czyli dwóch muzyków z Olsztyna oraz śpiewająca dziewczyna z Warszawy Katarzyna Andruszko. To dźwięki z Krainy Tysiąca Jezior, ale i warszawskiej Pragi, osadzone w miejskim brzmieniu.

Dźwięki Systu najczęściej określana jest jako synth pop lub new pop. To muzyka, która jest połączeniem ciepłego, kobiecego wokalu oraz elektronicznych, minimalistycznych dźwięków granych często z wyraźnym tanecznym beatem.

Muzycy Systu spotkali się po raz pierwszy w pewien grudniowy wieczór 2010 roku. Od tego czasu zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce, a także w Niemczech i Rosji. W 2011 roku Systu wydało własnym sumptem anglojęzyczny album Pixel’s Sea. Teraz Systu gra muzykę z polskimi tekstami, co wyraźnie ułatwiło przekaz i kontakt z publicznością w kraju. Materiał na nową płytę zapowiada singiel „Ona i ja”

Ale zanim usłyszymy Systu, w Clava Manum popłyną dźwięki, które zaserwuje DJ Jebleute. To syn olsztyńskiej ziemi zakorzeniony w klubowej scenie od ponad dekady. Początkowo nastawiony na odbiór przestawił się z czasem również na nadawanie. Koncesję zmienił z konieczności — chciał usłyszeć swoją miłość w olsztyńskich klubach, więc sam musiał ją zagrać.

Bilety: ulgowe, przedsprzedaż - 10 zł; w dniu koncertu - 15 zł

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Systu i DJ Jebleute #1340579 | 37.31.*.* 4 mar 2014 12:36

    a kogo to......

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)