Bluesowa Sowa z Cheap Tobacco

2014-03-26 09:32:46 (ost. akt: 2014-03-26 09:36:12)
Muzyka Olsztyn, Galeria Sowa, ul. Zamkowa 2a 2 kwietnia 2014
Bluesowa Sowa z Cheap Tobacco

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Galeria Sowa zaprasza na koncert krakowskiego zespołu Cheep Tobacco!

Zespół Cheap Tobacco powstał w Krakowie w czerwcu 2010 roku, jednak dopiero pół roku później wykrystalizował się jego obecny skład: Natalia Kwiatkowska objęła stanowisko wokalistki, Robert Kapkowski zajął się gitarą elektryczną, gitara basowa wybrała Mikołaja Spendla, a Adam Partyka zasiadł za perkusją.

Pierwszy poważny występ zespołu odbył się podczas koncertu charytatywnego „Stypendium Bluesroads” pod patronatem Festiwalu Bluesroads w Krakowie.

Osiągnięcia:
- I miejsce, nagroda publiczności oraz nagrody dla najlepszej wokalistki i najlepszego basisty na XXII Festiwalu Blues Nad Bobrem,
- III miejsce na Festiwalu Ryśka Riedla 2012,
- I miejsce na III Autorskim Przeglądzie Rzepa 2012 w Rzeszowie,
- I miejsce na festiwalu Kodex Blues 2012,
- I miejsce na Wetwater Blues Festival 2012,
- I miejsce na Ścinawa Blues festiwal 2012,
- I miejsce na Warta Mississippi Blues 2012,
- nagroda publiczności, II miejsce oraz wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty podczas 2-giej edycji festiwalu Bluesroads w Krakowie,
- tytuł laureata na Galicja Blues Festival 2011 w Krośnie,
- nagroda publiczności oraz II miejsce na festiwalu Las, Woda & Blues 2012.

Zespół współpracował między innymi z Jackiem Korohodą, Jarkiem Śmietaną i Marcinem Hilarowiczem. Od kwietnia 2011 roku zespół zagrał już około 90 koncertów między innymi na festiwalu Solo życia w Lublinie, Bluesonalia w Koninie, Był Sobie Blues w Tarnowie, Festiwalu Ryśka Riedla w Chorzowie czy Bluesroads w Krakowie 2012. Oprócz tego regularnie występują na krakowskich scenach muzycznych, grając między innymi obok takich zespołów jak: Blue Machine, L’Orange Electrique, Przytuła &Kruk.

Muzyka, jaką wykonuje zespół, nie jest łatwa do zdefiniowania. Oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak blues, rock, funk, jednak w prezentowanym materiale można dostrzec, że zespół nie ogranicza się tylko do wyżej wymienionych. Ponadto starają się unikać rutyny w swoich występach, tak więc poza koncertami elektrycznymi, grają czasem akustycznie, a ostatnio we współpracy z sekcją dętą i chórkami.

Galeria Sowa
ul. Zamkowa 2A, Olsztyn
2 kwietnia 2014r., godz. 19.30

Bilety w cenie 20/25 do nabycia w SOWIE, Coffee Station oraz telefonicznie pod 502 656 902. Zapraszamy!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB