Spotkanie autorskie z Piotrem Senderem

2014-04-01 09:47:54 (ost. akt: 2014-04-01 10:55:41)
Spotkania Planeta 11, al. Piłsudskiego 38, Olsztyn 5 kwietnia 2014
Spotkanie autorskie z Piotrem Senderem

Akcja powieści fantastycznej "Po drugiej stronie cienia" toczy się w Olsztynie. Autor zabiera czytelnika w niesamowitą wędrówkę, w której magia łączy się z rzeczywistością, a pozornie dobrze znany świat kryje tajemnice, o których lepiej nie wiedzieć.

Piotr Sender stworzył urban fantasy, które przyprawia czytelnika o dreszcze. Po drugiej stronie cienia to historia Aleksa, który podejmuje próbę powrotu do normalnego życia po zaginięciu swojej żony. Zrozpaczony mężczyzna na rok odciął się od świata i pogrążył we wspomnieniach, a kiedy zdecydował się w końcu wyjść z domu, los spłatał mu figla.

Nieświadomy istnienia innego wymiaru, Aleks trafia do Cienia Miasta – mrocznego odbicia Olsztyna, które pochłania zapomniane przedmioty i ludzi, by zamienić ich w Wojowników Miasta. Taki właśnie los ponad rok temu spotkał Magdę. Grupce zbuntowanych wojowników udało się otworzyć portal, by prosić o pomoc Aleksa. Tylko on jest w stanie przywrócić ich z powrotem światu.

Piotr Sender napisał o swojej powieści na blogu: „Czytelnicy Punkheada i Bóg nosi dres zawiodą się na tej lekturze. Niestety nie wydałem nic innego, innych czytelników nie mam, dlatego zawiodę wszystkich. Przyziemny obyczaj wybrzmi na kartkach książki słabym echem, zastąpi go krzyk z podziemi, tutaj głośniej gadają martwi niż żywi.” Czy rzeczywiście czytelnicy się zawiodą, a może jest to jedynie kokieteria pisarza? Zaintrygowanych Olsztynem po drugiej stronie cienia zapraszamy do Planety 11 na spotkanie autorskie z Senderem.

O autorze
Piotr Sender urodził się w 1990 roku w Olsztynie, jest inżynierem Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Mieszkaniec Gdańska i Giedajt – małej, podolsztyńskiej wioski, z którą związany jest sercem. Debiutował w 2011 roku melanocholijno-ironiczną książką Bóg nosi dres. Druga powieść to Punkhead - młodzieńczy i subkulturowy obyczaj. Jego opowiadania były publikowane w periodykach internetowych Qfant i Esensja. Stypendysta Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie literatury. W wolnym czasie gotuje, czyta i pisze.

Materiały organizatora i wydawcy

Spotkanie autorskie z Piotrem Senderem
Sobota, 5 kwietnia 2014 roku
Start - godz. 13:30
Miejsce: Planeta 11, al. Piłsudskiego 38, Olsztyn
Wstęp wolny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB