Olsztynecki Jarmark Wielkanocny

2014-04-02 14:19:07 (ost. akt: 2014-04-02 14:20:02)
InneW plenerze Olsztynek 12 kwietnia 2014
Olsztynecki Jarmark Wielkanocny

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Świąteczne wypieki, domowe wędliny, pisanki, palmy i ozdoby wielkanocne. Już 12 kwietnia olsztynecki rynek wypełnią drewniane stragany i rozpocznie się Jarmark Wielkanocny!

W tym roku organizatorzy zapraszają na Jarmark z wileńskim akcentem, w związku z aktualną wystawą „Polacy z Kresów Wschodnich na Warmii i Mazurach”, którą można zwiedzać w Salonie Wystawowym w Olsztynku. Wystawa prezentuje zbiór pamiątek osobistych, fotografii, dokumentów urzędowych, przedmiotów codziennego użytku, listów czy wspomnień, które pozwolą opowiedzieć historię naszych rodaków ze Wschodu, którzy obecnie zamieszkują tereny Warmii i Mazur. Tego dnia wystawa będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających.

Zespół Szkół w Olsztynku przygotuje „Wileńskie śniadanie wielkanocne”, a Kapela Śparogi specjalny program „Na wileńską nutę”. Wielkanocne prezentacje przygotowały również przedszkola, szkoły i instytucje z Olsztynka. Wystąpi również Olsztynecki Chór Kameralny.

Stałym elementem olsztyneckich jarmarku są świąteczne kiermasze. W tym roku swój udział zapowiedziało blisko 40 wystawców, którzy będą oferowali ręcznie robione ozdoby i kulinaria. W Salonie Wystawowym odbywać się będą warsztaty wielkanocne cieszące się zazwyczaj największym zainteresowaniem wśród dzieci. Będzie można przystroić baranka z ciasta, wykonać palmę, czy zdobić pisanki.
Rozstrzygnięty zostanie konkursy na palmę, stroik wielkanocny oraz na GAIK-MAIK, nawiązujący do tradycji ludowej.

Jarmark odbędzie się 12 kwietnia w godz. 10:00-15:00 w centrum Olsztynka oraz Salonie Wystawowym w Olsztynku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB