Przed nami trzeci weekend z Olsztyn.Aktywnie!

2014-04-18 07:10:00 (ost. akt: 2014-04-17 15:18:32)
Sport Olsztyn 18 kwietnia 2014 - 19 kwietnia 2014
Przed nami trzeci weekend z Olsztyn.Aktywnie!

Ze względu na święta wielkanocne, sportowe atrakcje dla mieszkańców odbędą się w piątek i sobotę. A zaczynamy treningiem bokserskim, który odbędzie się w piatek w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w przy ul. Sybiraków 3. Początek o godz. 17.

— Boks jest szansą, by agresję drzemiącą w młodych ludziach zamienić na pozytywną energię poprzez pracę w zespole, wiarę we własne siły, zdrową rywalizację i przestrzeganie reguł, panujących w grupie — mówi Marek Szewczuk, koordynator zajęć. I dodaje: — Poprzez treningi bokserskie chcemy pokazać szerokie możliwości, jakie stają przed młodzieżą. Szczegóły pod nr tel.: 664 465 522.

Instruktorzy Szkółki MTB nie od razu zaprosili rowerzystów do wskoczenia na siodełko. Cykl treningów z kolarstwa górskiego rozpoczął się bowiem dwoma spotkaniami na temat podstawowych zagadnień teoretycznych. A w pierwszym treningu praktycznym będzie można wziąć udział w sobotę w godz. 10-13.

Rowerzyści spotykają się na parkingu przed ośrodkiem fitness Endorfina przy ul. Bajkowej. Trening odbędzie się w Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Tematyka spotkania to praktyka i zapoznanie z pojęciem stref wysiłku, a także wykorzystanie pulsometru w treningu i jazdę w strefie tlenowej.

— Spotkania będą poświęcone poznawaniu i doskonaleniu najważniejszych elementów jazdy, takich jak: pokonywanie przeszkód i zakrętów, zjazdy, podjazdy, jazda i współpraca w grupie, taktyka rozgrywania wyścigów — tłumaczy Mirosław Arczak, koordynator spotkań. Oprócz niego, do dyspozycji rowerzystów jest jeszcze trzech instruktorów: Paweł Kollender, Marek Grzelak i Artur Guzewicz. Szczegóły pod nr tel.: 507 617 656 oraz e-mailowo: mtb@wkrfan.pl.

Kolejny sportowy weekend już za tydzień. Organizatorzy zaplanowali m.in. zajęcia dla seniorów.

mp


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A może aktywnie z dziećmi w parku? Tylko czy #1378993 | 88.156.*.* 19 kwi 2014 18:04

    Czy w końcu otwarty jest park dla dzieci między Jarotami a Nagórkami? 20 stopni w cieniu, sobota, chętnie się wybiorę z dziećmi. Tylko żeby nie było jak kilka tygodni temu. Pod bramą kilkanaście osób z dziećmi, cieć w środku, a brama zamknięta na cztery spusty .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz