Noc Muzeów w Olsztynie

2014-05-13 11:08:37 (ost. akt: 2014-05-14 13:32:53)
Kultura Olsztyn 17 maja 2014
Noc Muzeów w Olsztynie

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Europejska Noc Muzeów już w najbliższą sobotę, 17 maja. Zapraszają: oddziały Muzeum Warmii i Mazur, olsztyńskie BWA i Galerii Rynek MOK.

* W olsztyńskim zamku odbędzie się wystawa "Polski plakat filmowy. Lata 70. i 80." Otwarcie w sobotę o godz. 19. Autorami prezentowanych prac są m.in.: Andrzej Pągowski, Rafał Olbiński, Franciszek Starowieyski, Roman Cieślewicz, Waldemar Świerzy. Wybitne dzieła wymienionych twórców potwierdzają istnienie wyjątkowego zjawiska, jakim jest, a właściwie była polska szkoła plakatu. Noc Muzeów także w oddziałach Muzeum Warmii i Mazur: Dom „Gazety Olsztyńskiej”, Muzeum Przyrody w Olsztynie, Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim, Muzeum w Mrągowie.

* Europejska Noc Muzeów w olsztyńskim BWA, początek w sobotę w godz. 19-24. W programie m.in.: projekcja wideo instalacji Jacka Malinowskiego „Nosferatu. Dyktator Lęku" przestrzeń sali głównej; oprowadzanie kuratorskie dla dzieci po wystawie „Słońce jest najważniejsze", wspólne rysowanie oraz czytanie książki Joanny Bator i Krzysztofa Łukasiewicza z ilustracjami Magdaleny Starskiej „Las Latających Wiewiórek", przestrzeń sali kameralnej; warsztat plastyczny dla dzieci pt. „Zwierzaki – gazeciaki", przestrzeń holu BWA; sprzedaż wybranych wydawnictw BWA w bardzo promocyjnych cenach. W tym dniu działać będzie autobusowa Nocna Linia Muzealna - bezpłatnie dowożąca na wydarzenia związane z Europejską Nocą Muzeów. Wstęp wolny.
PROGRAM:

- od godz.19:00 do 24:00 projekcja wideo instalacji Jacka Malinowskiego „Nosferatu. Dyktator Lęku" przestrzeń sali głównej
- od godz.19:00 do 24:00 gra zespół Pongo Records w atrium BWA
- od godz. 19:00 do 21.00 oprowadzanie kuratorskie dla dzieci po wystawie „Słońce jest najważniejsze", wspólne rysowanie oraz czytanie książki Joanny Bator i Krzysztofa Łukasiewicza z ilustracjami Magdaleny Starskiej „Las Latających Wiewiórek", przestrzeń sali kameralnej, prowadzenie: Joanna Tekla Woźniak
- od godz. 19:00 do 21:00 warsztat plastyczny dla dzieci pt. „Zwierzaki – gazeciaki", przestrzeń holu BWA, prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć
- od godz. 19.00 do 24:00 zwiedzanie wystaw: "Obraz" Marzeny Huculak w sali głównej oraz „Słońce jest najważniejsze" Magdaleny Starskiej w sali kameralnej
- od godz. 19:00 do 24:00 sprzedaż wybranych wydawnictw BWA w bardzo promocyjnych cenach

* Europejska Noc Muzeów w Galerii Rynek MOK, ul. Stare Miasto 24/25, początek w sobotę w godz. 20-24. W programie m.in.: pokaz profesjonalnej sesji fotograficznej. Zdjęcia wykona Rafał Koziej natomiast stylizacją i wizażem zajmie się Joanna Magreta. Modelki lub modeli, którzy chcieliby wziąć udział w sesji fotograficznej proszeni są o kontakt z MOK: tel. 89 522 13 70. Zgłoszenia do 14 maja. Uwaga! Wybrane zostaną 4 modelki i 2 modeli.

W tym dniu działać będzie autobusowa Nocna Linia Muzealna - bezpłatnie dowożąca na wydarzenia związane z Europejską Nocą Muzeów.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kryptos #1395096 | 81.190.*.* 13 maj 2014 22:32

    Drogi Autorze notatki! "przestrzeń sali głównej" to po polsku sala główna. "przestrzeń sali kameralnej" to po polsku sala kameralna. "przestrzeń holu BWA" to po polsku hol BWA Czemu nam to robisz? Bo jak rozumiem powtórzenie części notatki to dla naszego dobra - żebyśmy na pewno wszystko dobrze zrozumieli?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz