Filmowe ABC w Olsztynie. Zobacz głośny film "Alfabet"

2014-05-14 09:32:30 (ost. akt: 2014-05-14 09:35:58)
Film Olsztyn, sala kinowa TU SIĘ MOVIE, al. Wojska Polskiego... 17 maja 2014
Filmowe ABC w Olsztynie. Zobacz głośny film Alfabet

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Tegoroczny Planete+ Doc Film Festival będzie miał także olsztyńską odsłonę. W ramach Weekendu z Planete+ Doc odbędzie się między innymi projekcja głośnego filmu „Alfabet” oraz dyskusja na temat współczesnej edukacji. To interesująca propozycja dla wszystkich kinomanów oraz osób zainteresowanych kwestiami edukacji – choćby pedagogów, nauczycieli oraz rodziców.

Badacze dowodzą, że aż 98 proc. dzieci po urodzeniu ma wysokie IQ, ale po ukończeniu szkoły takie wyniki osiąga zaledwie 2 proc. Jak twierdzą niektórzy, wszystkiemu winna jest ustandaryzowana edukacja, oparta na współzawodnictwie, zabijająca dziecięcą kreatywność.

Wnioski badaczy stały się punktem wyjścia dla austriackiego dokumentalisty, Erwina Wagenhofera. Jego film „Alfabet” pokazuje, w jaki sposób system edukacji determinuje nasz sposób postrzegania rzeczywistości, nie tylko w okresie dzieciństwa i młodości, ale także po tym, gdy skończymy szkołę. Reżyser prezentuje przykłady systemowych rozwiązań z całego świata i podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, co to właściwie znaczy „dobra edukacja”.

„Alfabet” startuje w konkursie głównym o Nagrodę Millennium tegorocznego Planete+ Doc Film Festival. Wagenhofer to świetny dokumentalista, doceniany na całym świecie. Dwa jego poprzednie filmy, „Nakarmimy świat” i „Zaróbmy jeszcze więcej”, były szeroko komentowane. „Alfabet” ma stanowić dopełnienie filmowej trylogii na temat najważniejszych problemów współczesnego, nowoczesnego świata.
Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem Aliny Bugaj – psycholog, specjalistki w zakresie pracy z dziećmi oraz dr hab. Urszuli Bartnikowskiej z Wydziału Nauk Społecznych UWM, zwolenniczki alternatywnych metod nauczania, prywatnie – mamy dwójki dzieci objętych edukacją domową.

Projekcja i dyskusja odbędą się w sali kinowej TU SIĘ MOVIE (al. Wojska Polskiego 30 a) w sobotę, 17 maja. Początek o godz. 17.00. Wstęp na projekcję – 10 zł. Na dyskusję wstęp wolny.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Filmiser.pl #1606810 | 83.4.*.* 13 gru 2014 13:49

    Mozna sobie film obejrzec tutaj http://filmiser.pl/alfabet-alphabet/

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Aneta #1503314 | 77.255.*.* 9 paź 2014 11:17

    Alfabet film z polskimi napisami dostępny już online http://www.eseansik.pl/filmy-online/alfa bet-napisy-pl/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz