Olsztyn.Aktywnie! Kolarstwo, wspinaczka i smocze łodzie

2014-05-18 21:19:49 (ost. akt: 2014-05-18 21:36:08)
Olsztyn.Aktywnie! Kolarstwo, wspinaczka i smocze łodzie

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Każdy kolejny weekend z "Olsztyn. Aktywnie!" obfituje w coraz większą liczbę wydarzeń. Tym razem organizatorzy zaplanowali ich aż 16. Były m.in. rowery, marszobiegi, ścianki wspinaczkowe, joga i smocze łodzie.

Pierwsza z weekendowych atrakcji zaczęła się wcześnie, bo już o godz. 7.20 na dworcu PKP. Na wycieczkę zabrał olsztynian przewodnik Mariusz Mortiz. Temat wyprawy: Koleją poza Warmię i Mazury — oberlandzkie torfowiska. W programie zwiedzania znalazł się m.in. Kanał Elbląski, kościół w Zajezierzu czy dworzec cesarza Wilhelma. Nieco później, bo od godz. 9.30 uczestnicy mogli poszaleć w Leśnym Parku Linowym. Godz. 10. okazała się poważnym dylematem dla pasjonatów aktywnego wypoczynku. Równocześnie bowiem rozpoczęły się 3 wydarzenia: trzygodzinny trening kolarstwa górskiego, regaty żeglarskie na Krzywym i plenerowy trening ogólnorozwojowy, dedykowany mamom powracającym do formy po narodzinach dziecka. W południe w harcerskiej stanicy wodnej Bryza wystartował pierwszy w tym roku rejs smoczymi łodziami po Jeziorze Krzywym.

— Liczba uczestników zawsze jest spontaniczna, ponieważ w pewnym momencie odeszliśmy od rejestracji — mówi Jerzy Gąska, koordynator akcji. — Wszystko zależy od pogody, choć wiadomo, że prawdziwym pasjonatom deszcz niestraszny. Smocze łodzie to sport jedyny w swoim rodzaju, niewymagający żadnego przygotowania — dodaje.

— To dobra opcja na aktywne spędzenie czasu z rodziną i znajomymi — uważa Anna Mierzejewska, uczestniczka imprezy.

Z kolei sobotnie popołudnie miało rajdowe klimaty. O godz. 17 z pętli autobusowej przy ul. Jarockiej wyruszył 90-kilometrowy rajd rowerowy pod hasłem „Noc muzeów — skansen Olsztynek”. Niedługo później sprzed ratusza wystartował nocny rajd pod hasłem „Europejska noc muzeów” (14 km). Dzięki aktywnemu zwiedzaniu uczestnicy dowiedzieli się, że siedzibą Muzeum Przyrody jest pałacyk secesyjny z końca XIX wieku, a obserwatorium astronomiczne znajduje się w zaadoptowanej wieży ciśnień z 1897 r.


Niedzielne aktywności zaczęły się o godz. 8 w Parku Jakubowo od treningu tai chi. Godzinę później w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych odbyły się zajęcia na ściance wspinaczkowej.

— Warsztaty są przygotowane dla osób początkujących i niemających nigdy styczności z wspinaniem, jak i dla osób, które już swoją przygodę rozpoczęły — mówi Darek Gierszewski, koordynator. — Pod okiem i z pomocą instruktorów uczestnicy mogą spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych trasach w bezpiecznych warunkach. Wspinaczka jest ogólnorozwojowa i dostępna dla każdego. Z każdym weekendem mamy coraz więcej chętnych— twierdzi. Na kolejną wspinaczkę można zapisywać się już dziś.

— Wspinałam się już w zeszłym roku i teraz postanowiłam do tego wrócić. To świetna inicjatywa — ocenia Marta Zambrzycka, uczestnik.


O godz. 10. w Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo w Butrynach spotkali się pasjonaci mocniejszych wrażeń. Mieli do wybory kilka atrakcji: trasę w parku linowym, quady, strzelnicę, zorbę i segway. Godzinę później rozpoczęły się dwa wydarzenia: pilates na Stadionie Leśnym oraz joga w parku Jakubowo. Aktywny weekend zakończył się treningiem golfa w Mazury Golf&Country Club w Naterkach.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jaa #1398917 | 31.61.*.* 20 maj 2014 08:26

    rajd nocny byl super tylko szkoda ze troche padalo ale jazda w nocnym lesie jest magiczna, chetnie pojade na nastepny taki rajd

    ! - + odpowiedz na ten komentarz