Dzień Woźnicy w Smolajnach. Zdjęcia!

2014-06-03 12:53:48 (ost. akt: 2014-06-03 13:01:54)
Dzień Woźnicy w Smolajnach. Zdjęcia!

Autor zdjęcia: mat. organizatora

W Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach odbyły się zawody z okazji Dnia Woźnicy oraz dzień otwartych drzwi. Głównym konkursem imprezy był czempionat klaczy zimnokrwistych rocznych.

Organizatorem Dnia Woźnicy był działający przy ZSR klub jeździecki Galop. W konkursie, w którym brały udział klacze, wystartowało 17 koni. Jury oceniało m. in. wygląd "zawodnika", poruszanie się, wrażenie ogólne. Wygrała Quarta z Glendy w powiecie ostródzkim. Jej właścicielką jest Ewa Sobota.

Rozegrano również konkurs zrywki drewna, zwózki słomy i powożenia bryczkami. Miłośnicy koni mogli zakupić akcesoria jeździeckie, młodsi przejechać się na kucyku, pogłaskać osiołka Igora, a smakosze zjeść wędzoną koninę z dodatkami.

W tym dniu można było również obejrzeć szkołę w Smolajnach i park biskupi. Oprowadzała nas dyrektor szkoły Joanna Maziuk. — Mamy atrakcyjne kierunki kształcenia, magnesem jest również klub jeździecki i orkiestra dęta — opowiadała. — A poza tym czuć tutaj opiekuńczą obecność naszego patrona bp. Krasickiego. — Niedawno szalała tutaj burza i żadne drzewo w parku nie ucierpiało.

wu-ka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB