Marsz dla życia i rodzinny festyn. Zobacz film i zdjęcia!

2014-06-08 19:55:19 (ost. akt: 2014-06-09 11:20:30)
Marsz dla życia i rodzinny festyn. Zobacz film i zdjęcia!

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

W niedzielę (8 czerwca) ulicami Olsztyna przeszedł III Marsz dla Życia i Rodziny. Kolorowy korowód kroczył z katedry św. Jakuba do parku Kusocińskiego, gdzie odbył się wielki festyn rodzinny.

Tegoroczny III Marsz dla Życia i Rodziny odbywał się pod hasłem: „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”. W ten sposób jego organizatorzy chcieli przypomnieć, że bez stabilnej i silnej rodziny nie rozwija się żadna społeczność lokalna. — Wraz z dziesiątkami tysięcy osób w całej Polsce spotykamy się, aby zamanifestować nasze przywiązanie do wartości rodzinnych oraz nasz szacunek do życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci — mówi Janusz Prucnal, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Inicjatyw dla Życia i Rodzin w Olsztynie, organizator marszu.

Uczestnicy pochodu, kroczący za samochodem-platformą, z którego rozbrzmiewała muzyka, nieśli transparenty z napisami: „Jestem mamą, to moja kariera” oraz „Kierunek rodzina”. Kolorowy korowód, który przeszedł olsztyńską starówką, w parku Kusocińskiego zamienił się w rodzinne miasteczko.

Piknik rodzinny, wieńczący wyjątkowy marsz, zorganizował wspólnie z organizatorem marszu „Nasz Olsztyniak”. Nie brakowało zabaw, koncertów oraz konkurencji sportowych, w których mogły zmierzyć się całe rodziny. Przyznano również statuetki tym, którzy wspierają rodziny. W głosowaniu sms-owym czytelnicy „Naszego Olsztyniaka” wybrali firmę, inicjatywę przyjazną rodzinie oraz przyjaciela rodziny. W kategorii firma zwyciężyła Warmiolandia, w kategorii przyjaciel rodziny wygrała rodzina Korzunowiczów, natomiast w kategorii inicjatywa projekt „Z rodziną na ryby” przygotowany przez LGR Pojezierze Olsztyńskie.

Podczas pikniku doceniono również Beatę Tokarczyk, dyrektora handlowego Grupy Medialnej „Gazeta Olsztyńska”, która otrzymała tytuł „Ambasadora Rodziny” przyznany przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Piknik rodzinny odbył się w ramach XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod patronatem Marszałka Województwa Jacka Protasa oraz Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Pierwszej Damy Anny Komorowskiej.

Organizatorzy festynu: "Nasz Olsztyniak" i Komitet Organizacyjny Inicjatyw dla Życia i Rodziny w Olsztynie.

Zobacz film i fotorelację!

wkKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztyniak #1413759 | 46.113.*.* 9 cze 2014 11:50

  Prawdziwą ucztę dla rodzin zrobiła fabryka MICHELIN.Znacznie więcej dzieciaków i rodziców.Bez modlitw i zaklinania życia.Pan poseł Szmit na jednym zdjęciu wygląda jak skazany na szafot.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jarzombek #1413494 | 79.185.*.* 8 cze 2014 22:18

   Łubudubu, łubudubu...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz