Sprawdź imprezy podczas długiego weekendu

2014-06-19 15:30:49 (ost. akt: 2014-06-21 16:30:26)
Sprawdź imprezy podczas długiego weekendu

Dla wielu czwartkowe święto i wzięcie wolnego dnia w piątek, to okazja na wydłużenie sobie weekendu. Część spędzi go korzystając z dobrej pogody, jednak dla tych, którzy chcieliby spędzić go aktywnie przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych imprez.

Czwartek, 19 czerwca

Koncert w Boże Ciało

Koncert z okazji uroczystości Bożego Ciała, który organizuje Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej przy współpracy Forum Prorodzinnego i Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Na scenie Amfiteatru im. Czesława Niemena z repertuarem utworów patriotyczno-religijnych wystąpią: Świąteczna Kapela z Dobrego Miasta i Soli Deo Gloria — zespół kleryków z WSD Hosianum w Olsztynie. Wstęp: wolny


Koncert Z.B.U.K.U.

Koncert reprezentanta Step Records, rapera Z.B.U.K.U, autora świetnie przyjętego przez słuchaczy albumu "Że życie ma sens" zaczyna się o godzinie 19 w klubie Nowy Andergrant.
Jako support zagra reprezentacja lokalnej sceny hip-hopowej: ToMZeT/***oSb*** (Ostróda), The2R/Krychol, Waja WudoA oraz Marvis.


Noc Kupały Szczytno 2014

Od 19 do 20 czerwca, w Szczytnie potrwają imprezy związane z corocznymi obchodami Nocy Kupały. Na uczestników, będą czekały m.in. warsztaty muzyczne, stoisko kulinarne, budowa totemu słowiańskiego i koncerty zespołu Mandragora i Jazgodki. Udział w imprezie oraz warsztatach jest bezpłatny. Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona.


Piątek, 20 czerwca

Ostro, zdrowo, rockowo

Dobra zabawa bez alkoholu i używek? Tak! Olsztyński MOK, Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Urząd Miasta zapraszają na ostrą, rockową imprezę propagującą zdrowy i trzeźwy tryb życia. Bez cienia znudzenia. Wystąpią: Łydka Grubasa, Ejtobangla i AppleMint. Podczas koncertu odbędzie się też premiera klipu do utworu "SuperFlow" zespołu Ejtobangla.

Koncert "Ostro, zdrowo, rockowo" już w piątek 20 czerwca o godz. 18 w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Wstęp na koncert jest wolny.

Więcej o koncercie.

Dni Ornety

Pokazy samolotów i sprzętu woskowego, zawody wędkarskie, turniej streetball i wiele koncertów - tak w skrócie, wygląda program Dni Ornety, które potrwają od 20 do 22 czerwca. Udział w koncertach przy hali sportowej OSiR, potwierdzili zespół Majestic (półfinalista 2 edycji Must Be The Music), cygański zespół Hitano, wspinający się po szczeblach kariery ornecki wokalista Mateusz Grędziński oraz gwiazdy muzycznego show The Voice Of Poland: Aro Kłusowski, Michał Grobelny, Jagoda Kret.

Więcej o Dniach Ornety.

Rajd Warmiński

17. Rajd Warmiński to 11 szutrowych odcinków specjalnych. W tym roku rajd odbędzie się jako 2. Runda Szuter CUP oraz — co jest nowością w imprezie — jako 5. runda Pucharu Automobilklubów i Klubów KJS. Zawodnicy kibicom zaprezentują się już podczas prologu na olsztyńskim stadionie przy al. Piłsudskiego, który odbędzie się w piątek. Kierowcy będą ścigać się równolegle na bieżni po dwie pary. W sobotę rywalizacja przeniesie się na odcinki w gminie Jonkowo i Świątki. Pierwsza załoga opuści Park Serwisowy już o godz. 8. Rajd będzie rozgrywany na trzech odcinkach specjalnych, które w każdej rundzie (A i B) będą powtarzane dwukrotnie. Łącznie więc rajdowcy przejadą odcinki czterokrotnie.

Więcej o Rajdzie Warmińskim.

Występ Marcina Dańca w Elblągu

Marcin Daniec to znany i niezwykle popularny krakowski artysta kabaretowy, autor programu "Marzenia Marcina Dańca", zdobywca 4 Telekamer (w tym złotej Telekamery). Występ Marcina Dańca odbędzie się w kinie Światowid już 20 czerwca o godzinie 20. Bilety w cenach 75 i ulgowe 70 złotych są do nabycia w kasie kina oraz na portalach: biletynakabarety.pl, biletyna.pl i kupbilecik.pl.

Więcej o występie Marcina Dańca.

Sobota, 21 czerwca

I Bieg Uniwersytecki "Piętnastka na XV-lecie"

W sobotę 21 czerwca odbędzie się I Bieg Uniwersytecki "Piętnastka na XV-lecie". - To wspaniała okazja, aby aktywnie włączyć się w obchody piętnastolecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego — zachęcają organizatorzy.
Trasa biegu będzie przebiegać przez kampus uniwersytecki, przy okazji będzie więc można zobaczyć obiekty akademickie, które powstały w ostatnich latach oraz tereny rekreacyjne.


Maraton rowerowy w Ełku

Udział w wyścigu może wziąć każdy entuzjasta rowerów. Do wyboru są 4 trasy o różnym stopniu trudności: hobby dla dzieci (6 km),
fit dla amatorów (28k m), mega (57 km) i giga (86k m) dla tych, którzy czują się na rowerach najpewniej.


Koncert Sokoła i Marysi Starosty

21 czerwca Sokół i Marysia Starosta zagrają w klubie Andergrant wyjątkowy koncert promujący album "Czarna Biała Magia". Krążek ukazał się 13 grudnia 2013 i w ciągu pierwszych 2 dni sprzedaży pokrył się złotem, a obecnie ma status platyny. Poza najnowszymi kawałkami usłyszycie przekrój klasyki z WWO i TPWC oraz płytę "Czysta Brudna Prawda". Nie zabraknie takich numerów jak "Damy Radę", "Dwie Kochanki", "Myśl Pozytywnie" i "Sen"


Letni Festyn Mniejszości Niemieckiej

W sobotę, 21 czerwca, zapraszamy do olsztyńskiego amfiteatru na SOMMERFEST - Letni Festyn Mniejszości Niemieckiej na Warmii i Mazurach, który odbędzie się w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Festyn odbędzie się w godz. 10-16. Wstęp wolny.


Dni Kultury Ukraińskiej

W tym roku będzie to już XVIII edycja tej lubianej w Giżycku imprezy. Odbędzie się ona w dniach 21-22 czerwca. Koncerty będą bezpłatne. W tym roku planowana jest także pierwsza edycja przeglądu muzycznego Tygiel Kultury Muzycznej. Na koncerty zapraszają: Związek Ukraińców w Polsce Koło w Giżycku oraz Giżyckie Centrum Kultury.

Niedziela, 22 czerwca

Koncert w Orzechowie
Jeżeli szukacie niezwykłych duchowych przeżyć wybierze się w niedziele na koncert do Orzechowa. Do prawdziwie warmińskiej wsi, która była solą w oku władzy PRL. Koncert odbędzie się niedziele o godzinie 18.

W niedzielę wspaniały koncert w niesamowitym OrzechowieReszelski Festiwal Piosenki

Imprezę poprowadzi Marta Jałoszewska, a wystąpi 23 wykonawców w części konkursowej. Gościem specjalnym będzie Kuba Zajączkowski – laureat konkursu „Szansa na sukces”. Wstęp: wolny.

Więcej o festiwalu.


Koncert grupy "Trzecia Godzina Dnia"

W ramach Finału Olsztyńskich Warsztatów Gospel, w olsztyńskim amfiteatrze im. Czesława Niemena, odbędzie się koncert grupy "Trzecia Godzina Dnia" - jednego z najbardziej znanych i najstarszych, działających zespołów w Polsce, wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Grupa powstała w 1982 roku i od tamtej pory, ma na swoim koncie m.in. 9 albumów, po 3 koncerty w telewizji i radiu. Podczas udziału w licznych festiwalach i produkcjach płyt "TGD" współpracowała z Mietkiem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i De Mono.

Bilety w cenie 10 zł można kupić w Informacji Kulturalnej MOK, Galerii Rynek, Miejskiej Informacji Turystycznej, Informacji Turystycznej oraz salonach Empik i Media Markt.

Więcej o koncercie.

Warsztaty wokalne w Ostródzie

Tegoroczny koncert z cyklu „...by Świat usłyszał” znowu zagra dla młodych ludzi. Długi weekend czerwcowy w Ostródzie zagospodaruje muzycznie zespół Gospel Rain z Lublina, prowadząc warsztaty wokalne dla wszystkich chętnych osób i grając koncert na scenie Amfiteatru w Ostródzie w niedzielę 22. czerwca o godzinie 19.00.

Więcej o warsztatach.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB