O krasnoludkach i sierotce Marysi

2014-06-24 11:25:15 (ost. akt: 2014-06-24 10:11:46)
Dla dzieci BWA Olsztyn 24 czerwca 2014 - 27 czerwca 2014
O krasnoludkach i sierotce Marysi

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W sali kameralnej Biura Wystaw Artystycznych przy al. Piłsudskiego trwa wystawa przeznaczona dla dzieci. Do końca lipca będzie można oglądać ilustracje znanych artystów wykonane do baśni Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi".

W sali kameralnej Biura Wystaw Artystycznych przy al. J. Piłsudskiego 38 trwa wystawa przeznaczona dla dzieci. Do końca lipca będzie można oglądać ilustracje znanych artystów wykonane do baśni Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi".
Dzieci mogą również wziąć udział w oprowadzaniu i warsztacie plastycznym przygotowanym przez pracowników BWA.

Dzieci dowiedzą się m.in., na czym polega praca ilustratora książek i jak przedstawiano krasnoludki w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków. W sali kameralnej jest specjalnie przygotowany do pracy niski stół i dużo kolorowych poduszek.
Autorzy prezentowanych na wystawie prac to uznani w Polsce artyści, m.in. Franciszek Maśluszczak, Marian Nowiński, Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Małgorzata Sawicka-Woronowicz, Anna Sędziwy, Katarzyna Stanny, Janusz Stanny, Mieczysław Wasilewski.

Zapisywać można się pod nr tel: tel. 89 532 80 92, e-mail: o.orzel@bwa.olsztyn.pl Koszt 5 zł (od dziecka). W cenie jest zwiedzanie wystawy i warsztat. Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne. Czas trwania ok. 60 minut.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB