Filmowa środa z TU SIĘ MOVIE

2014-07-09 10:21:53 (ost. akt: 2014-07-09 10:22:51)
Film Olsztyn, sala kinowa TU SIĘ MOVIE, al. Wojska Polskiego... 9 lipca 2014 - 30 lipca 2014
(każda środa)
Filmowa środa z TU SIĘ MOVIE

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Przed nami kolejna odsłona filmowego cyklu „Środa z TU SIĘ MOVIE”. Tym razem - choć wakacje w pełni - organizatorzy proponują dokument poświęcony tematyce edukacji i szkolnictwa. „Alfabet” Erwina Wagenhofera był hitem ostatniego festiwalu Planete+ Doc. Teraz, na specjalne prośby widzów, zostanie przedpremierowo pokazany w Olsztynie. Projekcja w środę (9 lipca) o godz. 18.30 w sali kinowej TU SIĘ MOVIE (al. Wojska Polskiego 30a).

Film był już w sali na Zatorzu pokazywany w ramach Weekendu z Planete+ Doc. Zainteresowanie projekcją było wówczas ogromne. - Po pokazie otrzymaliśmy sygnały, że nie wszyscy w tym terminie mogli obejrzeć film - mówi Piotrek Olejnik z Fundacji Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE. - Dlatego postanowiliśmy zorganizować jeszcze jedną projekcję. Udało się, choć oficjalna polska premiera filmu zaplanowana jest dopiero na wrzesień.

„Alfabet” jest rzeczywiście filmem godnym uwagi. Skłania do refleksji nad tym, w jaki sposób system edukacji determinuje nasz sposób postrzegania rzeczywistości, nie tylko w okresie dzieciństwa i młodości, ale także po tym, gdy skończymy szkołę. To filmowa propozycja obowiązkowa dla nauczycieli, pedagogów, rodziców, ale też wszystkich kinomanów, bo jego twórca - Erwin Wagenhofer - to jeden z najważniejszych współczesnych dokumentalistów „zaangażowanych”. Dwa jego poprzednie filmy, „Nakarmimy świat” i „Zaróbmy jeszcze więcej”, były szeroko komentowane. „Alfabet” ma stanowić dopełnienie filmowej trylogii na temat najważniejszych problemów współczesnego, nowoczesnego świata.

Kolejne odsłony wakacyjnego cyklu filmowego w lipcowe środy o godz. 18.30 w sali kinowej TU SIĘ MOVIE. Już za tydzień kontrowersyjny niemiecki film „Wilgotne miejsca” na podstawie powieści Charlotte Roche, autorki głośnych „Modlitw waginy”.

Więcej informacji na temat repertuaru: fundacjatsm.pl, facebook.com/tusiemovie

LIPCOWE ŚRODY Z TU SIĘ MOVIE - PLAN PROJEKCJI

9 lipca, godz. 18.30: „Alfabet”
dokumentalny (Austria, Niemcy 2013), reż. Erwin Wagenhofer, 107 min.
POKAZ PRZEDPREMIEROWY
Wstęp - 10 zł

16 lipca, godz. 18.30: „Wilgotne miejsca”
komediodramat (Niemcy 2013), reż. David Wnendt, 109 min.
Po projekcji dyskusja
Dla Helen Memel (Carla Juri) sfera seksualności nie stanowi tabu. Ludzkie wydzieliny jej nie brzydzą, ale ciekawią. Odważnie poszukuje nowych doznań i z zainteresowaniem obserwuje swoje ciało. Ma też bardziej przyziemne problemy. Marzy o tym, by jej rozwiedzieni rodzice znowu się pokochali i cierpi na bardzo „nieestetyczną” dolegliwość. Film otrzymał nagrodę publiczności na tegorocznym festiwalu Off Plus Camera.
Wstęp - 10 zł, na dyskusję wstęp wolny

23 lipca, godz. 18.30: „Eastern Boys”
dramat (Francja 2013), reż. Robin Campillo, 128 min.
Pochodzą z jakiegoś wschodnioeuropejskiego kraju. Nie jest nawet istotne, skąd dokładnie. Są młodzi, niektórzy bardzo. Żyją głównie z prostytucji. Ich rewir to paryski dworzec Gare du Nord. Jeden z nich - Marek - przykuwa uwagę Daniela, przeciętnego, spokojnego pięćdziesięciolatka. Spotykają się w jego mieszkaniu. Wkrótce się okaże, że Daniel wpadł w pułapkę. Film nagrodzony na ostatnim festiwalu Off Plus Camera oraz MFF w Wenecji.
Wstęp - 10 zł

30 lipca: PROPAGANDOWA ŚRODA
Hasło „wojenna propaganda” wywołuje przede skojarzenie z działaniami realizowanymi na zlecenie Hitlera. Tymczasem w czasie II wojny światowej przekazy propagandowe powstawały na niemal każdej szerokości geograficznej.
godz. 18.30: „Propaganda Kompanien. Reporterzy III Rzeszy”
dokumentalny (Francja 2012), reż. Véronique Lhorme, 90 min.
Przywódcy III Rzeszy doskonale wiedzieli, jaką moc ma filmowa propaganda. Dlatego tak wielką wagę przywiązywano do Wochenschau - cotygodniowej kroniki filmowej. Film śledzi wojenne losy operatorów - zdolnych i oddanych ideologii.
Wstęp wolny
godz. 20.15: Kaczor Donald idzie na wojnę
Zestaw propagandowych amerykańskich kreskówek z czasów II wojny światowej, ok. 40 min.
Wstęp - 8 zł

Tagi: kino film

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB