Biesiada Warmińska w karczmie

2014-07-10 12:48:41 (ost. akt: 2014-07-10 12:50:49)
Inne Gietrzwałd, Karczma Warmińska, ul. Kościelna 1 11 lipca 2014
Biesiada Warmińska w karczmie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

W piątek, 11 lipca o godz 18 zapraszamy do Karczmy Warmińskiej w Gietrzwałdzie na Biesiadę Warmińską, którą poprowadzi Walerian Ostrowski i Grażyna Bałabajska przy udziale kapeli warmińskiej.

Będą to trzy godziny doskonałej zabawy. Zespół Pieśni i Tańca Warmia przedstawi żywiołowy folklor warmiński, krakowski, rzeszowski i wesoły pokaz tańców przedwojennej Warszawy. Niezwykle kolorowe stroje regionalne, porywającą do tańca muzyka i pełni uroku młodzi tancerze stworzą wspaniałe widowisko. Kapela i para wokalna oprócz ludowych piosenek zaśpiewają piosenki biesiadne.

Do wspólnej zabawy tanecznej widzów zaciągną na parkiet tancerze i tancerki zespołu „Warmia”. Znany bard olsztyński Walerian Ostrowski zaśpiewa popularne przeboje biesiadne. Będzie można także spróbować potraw regionalnych kuchni warmińskiej i mazurskiej. Dużym powodzeniem cieszą się dzyndzałki, zaklepka, pierogi z grzybami, żur warmiński oraz zestawy dań Micha Karczmarza i Micha Mnicha. Szef kuchni jak zwykle na tą okazję przygotuje szeroki wybór dań jarskich, wyśmienitych mięsnych wyrobów gospodarskich , dań rybnych oraz bogaty zestaw sałatek i surówek, a na deser zaproponuje wypieki warmińskie.

Wstęp na imprezę kosztuje 8 zł. Potrawy i napoje zamawiamy z karty. Biesiady Warmińskie w okresie wakacji odbywają się w każdą środę i piątek w godzinach 18.00 - 21.00. W każdą niedzielę do obiadu gra kapela zespołu Warmia.

Karczma Warmińska czynna jest codziennie w godz. 11.00- 22.00
Rezerwacja miejsc: tel. 089- 512-34-23,
www.karczma.pl e-mail: karczma@karczma.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB