Perełki etniczne w Projekcie Arboretum nad jeziorem Czos

2014-08-05 13:05:42 (ost. akt: 2014-08-05 13:19:45)
Muzyka Mrągowo, Amfiteatr 10 sierpnia 2014
Baśniowo-hybrydową narrację poprowadzi aktor Wojciech Malajkat

Baśniowo-hybrydową narrację poprowadzi aktor Wojciech Malajkat

Autor zdjęcia: T. Pragski

Nowatorskie wydarzenie kulturalne, realizowane we współpracy z Miastem Mrągowo, startuje 10 sierpnia w amfiteatrze nad jeziorem Czos.

Ten niezwykły koncert odnosi się do szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i krajobrazowego, a także ekologii i zrównoważonego rozwoju. Wykorzystuje on perełki pieśni etnicznych, leśnych i osadniczych z Kurpii, Podola, Polesia, Wołynia oraz dedykowane kompozycje współczesne.

Mało znane utwory tradycyjne, prezentowane będą w połączeniu z klimatami jazzowymi, muzyką klasyczną i elektroniczną, poezją śpiewaną, rockiem alternatywnym... Tej niezwykłej symbiozie kultur i nurtów, definiowanej w projekcie jako muzyka hybrydowa, towarzyszyć będzie baśniowo-poetycka narracja. Poprowadzi ją mrągowianin, popularny aktor Wojciech Malajkat.

Twórcą Projektu Arboretum, jego dyrektorem muzycznym i wykonawcą, jest pochodząca z Mrągowa, polsko-kanadyjska wokalistka jazzowa Ola Turkiewicz. Na scenie wystąpią ponadto znany pieśniarz kurpiowski Adam Strug, polsko-ukraiński zespół "Dziczka" oraz 8 doskonałych instrumentalistów sesyjnych.

Projektowi Arboretum towarzyszyć będzie społeczna akcja "Arboretum o świcie", w trakcie której muzycy i publiczność, nad jeziorem Czos śpiewać będą a cappella nastrojowe i romantyczne pieśni ludowe.

Projekt Arboretum
10 sierpnia (niedziela), Mrągowo

Amfiteatr nad jeziorem Czos

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB