Weekend z nowymi atrakcjami "Olsztyn. Aktywnie!"

2014-08-25 10:17:09 (ost. akt: 2014-08-25 10:25:33)
Weekend z nowymi atrakcjami Olsztyn. Aktywnie!

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W piątek, sobotę i niedzielę dzięki organizatorom akcji "Olsztyn. Aktywnie!" odbyło się aż 10 wydarzeń. Można było poszaleć w parku linowym i pospacerować z przewodnikiem. Doszły też dwie nowości.

Aktywny weekend zaczął się w piątek zajęciami rumba solo w Eranova. Ten zmysłowy taniec rodem z Ameryki Łacińskiej ma wielu pasjonatów. To jednak był dopiero wstęp do wielu aktywnych, weekendowych wrażeń.

W sobotę do wyboru było aż pięć dyscyplin. Amatorzy ekstremalnej rozrywki mogli poszaleć na linie w Makumba Parku Linowym. Z kolei na miłośników historii czekała kolejna wycieczka z przewodnikiem PTTK. Już o godz. 9 zebrali się na parkingu przy ul. Nowowiejskiego, skąd wyjechali na wycieczkę. Tym razem jej temat brzmiał: Tędy przeszła historia — bitwa pod Tannenbergiem 1914 roku.

— W tym roku obchodzimy setną rocznicę wybuchu I wojny światowej. W Prusach Wschodnich gościła ona zaledwie kilka miesięcy, ale zapisała się jedną z większych bitew tego konfliktu. Na pograniczu Warmii i Mazur zaczęła się największa z wojen, która doprowadziła do odzyskania niepodległości przez Polskę — wyjaśnia Andrzej Bobrowicz, koordynator.

— Na wycieczki z przewodnikiem chodzę już od około czterech lat. Ich koszty są niskie albo zerowe, a ja mam praktycznie cały dzień zagospodarowany w naprawdę ciekawy sposób — mówi Agnieszka Ziółkowska, uczestniczka.

Podczas gdy amatorzy historii poznawali dzieje regionu, miłośnicy ćwiczeń mieli do wyboru dwie nowości w Eranova. Pierwszą był gyrokinesis, czyli ćwiczenia polegające na ruchach kręgosłupa w siedmiu różnych kierunkach. Drugą z kolei był global brzuch, czyli trening wszystkich mięśni brzucha.

Jeśli jednak ktoś wolał rozrywkę na świeżym powietrzu, mógł wybrać się na plażę miejską, gdzie spotkali się amatorzy żeglarstwa. Mimo deszczowego rozpoczęcia dnia, zjawiło się ich sporo. Koordynatorzy zapewnili im zabawę w formie regat. — Wiatru jest jak na lekarstwo, ale damy radę. Pogoda dla żeglarzy może być tylko dobra albo bardzo dobra — stwierdził Kamil Wypych, uczestnik.

W niedzielę zaczęło się już o godz. 8 w parku Jakubowo treningiem tai-chi. Dwie godziny później uczestnicy „Olsztyn. Aktywnie!” mogli zajrzeć do Parku Aktywnej Rozrywki Bartbo w Butrynach, gdzie czekały wiele atrakcji.

Aktywny weekend zakończył się w południe na polu golfowym w Naterkach oraz w Fitness Club Athletic, gdzie odbyły się zajęcia dla osób chcących poprawić sylwetkę ćwiczeniami na siłowni.

ez

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB