Biesiady Warmińskie w Gietrzwałdzie

2014-08-27 10:44:10 (ost. akt: 2014-08-27 10:45:48) Artykuł sponsorowany
InneInne Gietrzwałd, Karczma Warmińska, ul. Kościelna 1 27 sierpnia 2014
Biesiady Warmińskie w Gietrzwałdzie

Zapraszamy w środę 27.08 i piątek 29.08 o godz. 18:00 na Biesiadę do Karczmy Warmińskiej w Gietrzwałdzie.

Będzie to biesiada przy muzyce z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych przy degustacji potraw i przysmaków warmińskich połączona z jarmarkiem rzemieślniczym. Biesiadę poprowadzą i wystąpią z autorskim koncertem Walerian Ostrowski i Grażyna Bałabańska. Goście wezmą udział w zabawie tanecznej. Dużą atrakcją będzie wspólne przygotowanie i wypiekanie chleba.

W piątek 29.08 o godz. 18:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Warmia w dynamicznych tańcach ludowych z Warmii i innych regionów Polski. W przerwach Walerian Ostrowski i Grażyna Bałabańska zabawią Gości ludowym humorem i biesiadnymi piosenkami. Na dziedzińcu karczmy będzie trwał jarmark warmiński.

Kuchnia Karczmy Warmińskiej cieszy się dużym powodzeniem, a zwłaszcza dzyndzałki, zaklepka, pierogi z grzybami, chłodnik, żur warmiński oraz zestawy dań Micha Karczmarza i Micha Mnicha. Szef kuchni jak zwykle na tą okazję przygotuje szeroki wybór dań jarskich, wyśmienitych mięsnych wyrobów gospodarskich, dań rybnych oraz bogaty zestaw sałatek i surówek, a na deser zaproponuje wypieki warmińskie.

Niezwykłą atrakcją turystyczną podczas trwania biesiad będzie jarmark warmiński. Na dziedzińcu mieszczą się warsztaty rzemieślnicze i stragany z pamiątkami. Tu można zobaczyć jak dawniej na kole garncarskim wyrabiano garnki, w kuźni kuto podkowy, a na warsztacie tkackim robiono chodniki do izby. Produkty z warsztatów można kupić na pamiątkę pobytu na Warmii i Mazurach. Na straganach nie zabraknie obrazków malowanych na szkle, warmińskich pierników, miodów i produktów z wosku pszczelego. Zgromadzone w Karczmie stare meble, oryginalne przedmioty i sprzęt gospodarski stanowią ciekawy zbiór muzealny.

Czas trwania Biesiady - 3 godz.
Wstęp - 8 zł
Rezerwacja miejsc - tel. 89 512 34 23

Karczma Warmińska w Gietrzwałdzie, ul. Kościelna 1
tel. 89 512 34 23


www.karczma.pl

e-mail: karczma@karczma.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB