Pieszo, rowerem i na rękach — Olsztyn. Aktywnie!

2014-09-29 13:58:21 (ost. akt: 2014-09-29 14:56:49)
Pieszo, rowerem i na rękach — Olsztyn. Aktywnie!

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Za nami nie tylko kolejny aktywny weekend, ale aktywny tydzień. Zadbali o to organizatorzy akcji „Olsztyn. Aktywnie!”, którzy przygotowali w sumie 11 dyscyplin. Zobacz zdjęcia ze ścianki!

Od poniedziałku do czwartku w Fitness Club Sylwetka odbywały się zajęcia: indoor cycling basic, trening funkcjonalny oraz mortal kombat. W piątek natomiast odbył się trening bokserski. W sobotę na amatorów aktywnego wypoczynku czekały 4 dyscypliny. Na parkingu przy ul. Nowowiejskiego spotkali się miłośnicy spacerów z przewodnikiem. Tym razem temat wycieczki brzmiał: „Poznajemy krainy geograficzne — Wzniesienia Górowskie”. Na strzelnicy LOK w Lesie Miejskim można było sobie postrzelać do tarczy.

W Strefie Rozwoju przy ul. Lipowej 15A odbyły się zajęcia z cyklu „Senior Sport”. Panie, które w nich uczestniczyły, przekonały się, że "Olsztyn. Aktywnie!" to impreza dla wszystkich bez wyjątku. Ćwiczenia adresowane do osób o mniejszej wydolności fizycznej, które chcą jednak poprawić swoją kondycję, trwały 45 minut.

— Jestem po dwutygodniowej gimnastyce rehabilitacyjnej i widzę, że wiele ćwiczeń się powtarza. Od września postanowiłam wziąć się za siebie i będę przychodziła tu regularnie — zapewnia Barbara Szczerba, jedna z ośmiu uczestniczek treningu.

— Przeprowadziłyśmy rozgrzewkę oraz wykonałyśmy ćwiczenia wzmacniające: brzuch, uda, pośladki — relacjonuje Monika Niczewska, instruktorka fitness i pływania. — Staram się indywidualizować wszystkie zadania, tak aby każda z pań trenowała na miarę swoich możliwości — podkreśla.

W niedzielę w programie było 6 wydarzeń. Rano wystartowały dwa rajdy rowerowe. Pierwszy pod hasłem „Dębowe Góry”. Jego uczestnicy mieli do pokonania 74 kilometry. Uczestnicy drugiego rajdu — 60 kilometrów.

W Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych przy ul. Bałtyckiej spotkali się miłośnicy wspinaczki, a na strzelnicy LOK-u — miłośnicy strzelania. W niedzielę można było również pograć w kręgle lub pod okiem instruktorów w golfa w Mazury Golf&Country Club w Naterkach.

NP/MP

Zobacz zdjęcia ze ścianki!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB