Muzyczne podróże z muzyką Pink Floyd

2014-10-01 13:14:32 (ost. akt: 2014-10-06 13:24:44)
Muzyka Kętrzyn, kino „Gwiazda”, ul. Sikorskiego 24a 8 listopada 2014
Muzyka Olsztyn, Filharmonia Warmińsko- Mazurska, ul. Głowackiego... 10 listopada 2014
Muzyczne podróże z muzyką Pink Floyd

Autor zdjęcia: Robert Zienkiewicz

W listopadzie dwukrotnie będziemy mogli posłuchać na żywo najbardziej znanych utworów grupy Pink Floyd. W muzyczną podróż przez jej albumy zabierze nas zespół Spare Bricks, który wystąpi 8 listopada w Kętrzynie oraz 10 listopada w Olsztynie.

Będzie to bardzo długa podróż, bo w ciągu dwóch godzin Spare Bricks zaprezentuje doskonałe wersje kompozycji znanych z płyt wydanych na przestrzeni prawie 40 lat. Od singlowego „Arnold Layne” z 1967 roku, przez nagrania z klasycznych albumów Pink Floyd z lat 70. („Meddle”, „The Dark Side of the Moon”, „Wish You Were Here”, „Animals” i „The Wall”), aż po utwór z solowej płyty Davida Gilmoura z 2006 roku. Spodziewać się możemy m.in. „Echoes”, „Money”, „Wish You Were Here”, „Another Brick in the Wall (part II)”, „Hey You” i wielu innych znanych utworów brytyjskiej grupy.

Koncert z muzyką Pink Floyd nie może się obejść bez dodatkowych atrakcji. Czekają nas pokazy multimedialne, efekty specjalne, występ chóru dziecięcego (w wiadomym utworze), ciekawa scenografia, a w Olsztynie również układy taneczne w wykonaniu Pracowni Tańca Pryzmat. I to nie zamyka listy niespodzianek!

Spare Bricks wykonuje utwory Pink Floyd z szacunkiem dla pierwowzorów, nadając im jednocześnie swój charakter, już choćby przez to, że główne partie wokalne to głos żeński. Agnieszka Szpargała nie tylko śpiewa, ale i gra na saksofonie. Wokalnie wspiera ją Jacek Aumüller, basista zespołu. Pozostali muzycy to Paweł Wrocławski (gitara), Tomasz Gadzina (instrumenty klawiszowe) oraz Michał Słupski (perkusja).

Partię „Another Brick in the Wall” wykona zespół wokalny Schola Vocale. Jest to grupa dzieci i młodzieży działająca w Music Art Center w Mrągowie. Młodzi chórzyści pod kierunkiem Cezarego Nowakowskiego pracują i poznają tajniki emisji głosu oraz zgrania zespołowego w utworach Pink Floyd. Pierwsze kroki mają już za sobą, ich debiut miał miejsce podczas koncertu Spare Bricks w Mrągowie w marcu tego roku.

W Kętrzynie zespół wystąpi w sobotę 8 listopada o godz. 19 w sali kinowo-widowiskowej kina „Gwiazda” przy ul. Sikorskiego 24a. Bilety w cenie 20 zł można kupować na miejscu w godzinach 14-21, ale również rezerwować telefonicznie (89 751 22 38 — bilety do odbioru nie później, niż pół godziny przed koncertem).

Bilety na olsztyński koncert (35 zł), który odbędzie się w poniedziałek 10 listopada o godz. 19 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, już się praktycznie rozeszły, ale niedługo będziemy mieli dla naszych czytelników kilka wejściówek.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB