Słonecznie, jesiennie, aktywnie w Olsztynie

2014-10-06 08:15:00 (ost. akt: 2014-10-06 07:39:01)
Słonecznie, jesiennie, aktywnie w Olsztynie

Autor zdjęcia: Przemysław Getka/Kamil Zaręba

W ten weekend (3-5 października), podczas akcji "Olsztyn. Aktywnie!" odbyło się aż 9 dyscyplin. Na wielbicieli aktywnego wypoczynku, czekały m.in. trening bokserski, spacery i rajd rowerowy. Zobacz zdjęcia!

Już w piątek w III LO przy ul. Sybiraków 3 trenowali bokserzy. A o godz. 19 w Fitness Club Sylwetka odbyły się zajęcia dla kobiet i mężczyzn pod hasłem „płaski brzuch”. W programie był m.in. trening mięśni brzucha, skłony, skręty tułowia.

W sobotę aktywni olsztynianie wzięli udział w czterech dyscyplinach. Najwcześniej na trasę wyruszyli miłośnicy spaceru z przewodnikiem. Spotkali się o godz. 7.30 na dworcu PKP w Olsztynie. Temat wycieczki: Koleją poza Warmię i Mazury — Goci i Truso. Trasa Olsztyn — Bogaczewo i Komorowo Żuławskie — Olsztyn. Na basenie uniwersyteckim przy ul. Tuwima od godz. 9 rywalizowali pływacy.


Od godz. 9.30 można było poszaleć w parku linowym Hardcore. Na uczestników czekały dwa zjazdy tyrolskie nad rzeką. O godz. 11 w Fitness Club Sylwetka rozpoczęło się Seminarium Sportowej Walki Full Contact. W programie były m.in. kombinacje na tarczach, ćwiczenia elementów walki w parach, rzuty, podcięcia, obalenia. Zajęcia poprowadził instruktor Roman Lichacz, który ma prawie 30 lat doświadczenia w sztukach walki, był wychowawcą mistrzów Polski, Europy i świata.

Na niedzielę organizatorzy zaplanowali trzy dyscypliny. O godz. 9.30 sprzed PTTK w trasę pod hasłem „Trasa do chatki Goeringa” wyruszyli kolarze. Dystans ok. 50 km. O godz. 10 na pętli autobusowej w Jakubowie zameldowali się amatorzy dwóch kijków. Podczas 12-kilometrowego marszu nordic walking uczestnicy szli m.in. w okolicach jeziora Mumel. W południe w stadninie w Redykajnach instruktorzy przeprowadzili trening jazdy konnej.


mp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB