Jest fantastycznie! Olsztyńskie Dni Fantastyki

2014-10-11 16:24:58 (ost. akt: 2014-10-13 13:58:45)
Jest fantastycznie! Olsztyńskie Dni Fantastyki

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Gry planszowe, bitewne, fabularne, konkursy i masa atrakcji. W sobotę 11 października rozpoczęły się Olsztyńskie Dni Fantastyki. Impreza pełna fantastycznych ludzi i atrakcji.

Po długiej przerwie do Olsztyna wracają konwenty. W sobotę w Olsztynie rozpoczęły się dni fantastyki, dwudniowa, bezpłatna impreza, pełna atrakcji. Tym samym olsztyński fandom fantastki pokazuje, że żyje i ma się dobrze.

Każdy uczestnik, któremu nie brak wyobraźni znajdzie tu coś dla siebie. W sobotę organizatorzy na parterze przygotowali salę pełną gier z różnych systemów. Były gry karciane, bitewne i coraz popularniejsze gry planszowe. Bez prądu można się wspaniale bawić. Gracze rozgrywali bitwy min. w Magic The Gathering, Warhammera 40k, czy zmagali się z grą planszową Osadnicy z Catanu.

W pokoju obok toczyła się sesja gier fabularnych, w której gracze odgrywają swoje postacie przed mistrzem gry. Mistrz gry panuje nad całą rozgrywką, toczy opowieść i pilnuje rozgrywki. Gracze mają określone zasady gry, oraz archetypy postaci, które odgrywają. Nie znają całej opowieści, poznają ją w trakcie gry, którą prowadzi mistrz gry. Na decyzję graczy i prowadzącego wpływ mają rzuty kostkami, to, tak jak w prawdziwym świecie zapewnia losowość.

- To trochę jak gra w teatrze, ale jest jeden wyjątek, nie znamy scenariusza - powiedziała nam jedna z graczek.

To jednak nie wszystko, na pierwszym piętrze były prowadzone prelekcje oraz panele dyskusyjne. Co to jest dron i jak lata? Co pojawi się w następnej części Gwiezdnych Wojen. O tym dyskutowali eksperci w sowich dziedzinach. Podczas konwentu można zaopatrzyć się w gadżety i inne przedmioty związane z hobby. W jednym z pokoi odkryliśmy prawdziwy, sklepik z cudami, były tam sakiewki i szklane butelki przypominające te z filmów fantasy.

Młodzież mogła skorzystać też z warsztatów szermierki, prowadzonej przez specjalistów. Ale bez obaw, broń była sztuczna. Właściwie to była gąbka z rękojeścią, wszystko by zabezpieczyć się przed urazami i zapewnić dobrą zabawę. Mimo to broń, tak jak prawdziwa, była wyważona i nadawała się do treningu.

Frekwencja dopisała, w ciągu dwóch godzin imprezę odwiedziło ponad 170 osób. Każdy uczestnik otrzymał identyfikator i wpis na listę. Impreza była przygotowana z dbałością o każdy szczegół.

- Następna edycja imprezy jest niemal pewna. Chcemy pokazać, że fantastyka w Olsztynie nie jest zapomniana. Imprezę przygotowywaliśmy przez ponad pół roku, a naszą kreatywność ograniczał jedynie budżet. W następnym rok będzie więcej atrakcji, chcemy by w olsztyńskim fandomie działo się jak najwięcej - zapowiada Joanna Usowicz organizatorka Olsztyńskich Dni Fantastyki.

Impreza potrwa do niedzieli, a w programie jeszcze dużo atrakcji.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Phor #1506291 | 77.242.*.* 13 paź 2014 11:18

  Po podliczeniu listy i uwzględnieniu osób, które jakimś cudem przecisnęły się bez identyfikacji, na ODFie było niemalże 530 osób

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. JOnas #1506136 | 83.16.*.* 13 paź 2014 08:21

  Po podliczeniu frekwencji z obu dni, ODF mogło odwiedzić blisko 480 osób ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Seraph #1506091 | 89.229.*.* 13 paź 2014 00:31

  Po podliczeniu wszystkich odwiedzających wyszło organizatorom prawie ponad 400 ludzi na ODFie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz