Olsztyn wystrzałowo-aktywny nawet jesienią

2014-10-13 10:01:54 (ost. akt: 2014-10-13 14:55:05)
Olsztyn wystrzałowo-aktywny nawet jesienią

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Tegoroczna edycja akcji „Olsztyn. Aktywnie!” dobiega końca, ale w weekend (10-12 października) spragnieni mocnych wrażeń mogli aktywnie wypocząć na trzy sposoby.

Jeszcze w czwartek w Zespole Szkol Budowlanych przy ul. Żołnierskiej 15 odbył się trening bokserski. — Dzięki tym treningom wyrabiam charakter, wytrwałość i wytrzymałość — mówi Piotr, jeden z uczestników treningów. Kolejne ćwiczenia odbędą się w przyszły piątek o godz. 17 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika przy ul. Sybiraków 3.

W sobotę odbyły się dwa wydarzenia. O godz. 10 przy koszarach przy ul. Jagiellońskiej spotkali się miłośnicy spacerów z przewodnikiem. Tym razem tematem wycieczki była wojskowość: ,,Olsztyn pod bronią — Olsztyn bez hełmu".

Wycieczkowicze zaczęli swoją podróż od sztabu wojskowego, kolejno zwiedzili Wojskową Agencję Mieszkaniową i Agencję Mienia Wojskowego. Była to przedostatnia w tym roku wycieczka z cyklu „Przewodnik czeka”. Ostatni spacer odbędzie się w przyszłą sobotę.


Tego samego dnia między godz. 10 a 14 można było postrzelać na strzelnicy LOK w Lesie Miejskim. Dla pierwszych 15. uczestników na hasło: „Olsztyn. Aktywnie!” czekały bezpłatne instruktarz oraz pięć strzałów z broni sportowej. Strzelać mógł każdy, również osoby nie mające swojej broni i pozwolenia. Jedynym warunkiem było posiadanie dokumentu tożsamości.

— Przechodziliśmy obok i zdecydowaliśmy postrzelać — mówi Iwona, która wraz ze swoim chłopakiem Andrzejem była na spacerze w Lesie Miejskim. — Świetna zabawa! Nigdy nie myślałam, że kiedyś będę strzelać.

W niedzielę czekało na nas tylko jedno wydarzenie. O godz. 9.30 przed CEiIK zameldowali się pasjonaci marszobiegów, czyli familijnych spotkań rekreacyjnych dla każdego, a zwłaszcza dla rodzin.


WM

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jaga #1506536 | 178.183.*.* 13 paź 2014 17:10

    czy mogę zwrócić uwagę organizatorom strzelania? Nie raz i nie dwa byłam na strzelnicy,ale nigdy nie zdarzyło mi się żeby podczas zapisów broń leżała na stoliku skierowana lufą do mnie Masakra.Mimo że nie jest załadowana

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rC #1506389 | 88.156.*.* 13 paź 2014 13:22

    Uważajcie, to się już dzieje, czekajcie na powołania rezerwistów.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz