Muzyczne Zadyszki Inhalacyjne

2014-11-03 13:28:01 (ost. akt: 2014-11-03 13:30:48)
Muzyka Olsztyn, Amfiteatr im. Czesława Niemena 7 listopada 2014
Muzyczne Zadyszki Inhalacyjne

Zadyszki to odrębna impreza ściśle związana z Muzycznymi Inhalacjami. Naturalnie jesienna pora Zadyszek ma swoje znaczenie, co trochę podstepnie zawarte zostało już w samym szyldzie imprezy. Tym razem gościem Zadyszek zarówno w Kętrzynie, jak i Olsztynie będzie Sekta Denta.

Sekta Denta to zespół, który powstał na skutek przedziwnego kakofonicznego dysonansu pomiędzy ciszą i hałasem, czernią i bielą, chaosem i porządkiem. Posiadanie dwóch skrajnie różnych twarzy ludzkiej osobowości jest cechą naturalną i Sekta Denta wyraża ten stan poprzez muzykę. Dążenie do odrzucenia swojej nadmiernie ukulturalnionej świadomości i próba uczłowieczenia najbardziej prymitywnych instynkty mogą stać się kluczem do szczęścia. Oczywiście istnieje też ewentualność, że jest to nic nie znaczący stek bzdur. W obu przypadkach jest to jednak coś, nad czym można się zastanowić słuchając muzyki Sekty. Rozmawianie o muzyce i próba zdefiniowania jej nie zbliży nikogo ani na jotę do prawdziwej istoty zagadnienia.

Może to kogoś zdziwi (lub nie), ale nazwa grupy pochodzi od postaci Harvey’a Denta, człowieka o dwóch twarzach znanego z serii komiksowej o Batmanie. Odzwierciedla ona wspomnianą wcześniej dwuznaczną muzyczną osobowości zespołu balansującą pomiędzy szaleństwem, a wyrafinowanym spokojem ducha. Przez 5 lat wspólnego grania zespół wypracował spójny, oryginalny i niepowtarzalny gatunek muzyczny, charakteryzujący się nieprzewidywalnością formy oraz dużą dawką zarówno energii jak i emocji.

Na jesień 2014 roku zespół zaplanował premierę debiutanckiej płyty, nagranej w Electric Eye Studio pod Bydgoszczą. Jej produkcją, miksem i masteringiem zajął się Kuba Kapsa znany z formacji Contemporary Noise Sextet i Something Like Elvis, natomiast w singlowym utworze "Karłem" wokalnie udzielił się Jacek "Budyń" Szymkiewicz znany z zespołu Pogodno. Materiałem z tego nadchodzącego wydawnictwa "poczęstowani" zostaną uczestnicy koncertów inhalacyjnych w Kętrzynie i Olsztynie.

Skład zespołu: Łukasz Prokop - gitara elektryczna, elektronika, Tadeusz Cieślak – saksofon altowy, Michał Walas – gitara basowa, Daniel Furtak – perkusja, Weronika Kijewska- elektryczna wiolonczela

W Olsztynie ponadto zaprezentuje się lokalna grupa Staszki. Zespół powstał w 2011 roku, a zaczęło się wszystko od spotkań „Powidła Session” – Otwartych Sesji Muzycznych, które odbywały się w pubie Pozytywka w Olsztynie. Przeróżne zainteresowania, fascynacje muzyczne, światy z jakich wywodzą się muzycy, tworzą dziwną mieszaninę stylów. Większość ich utworów stanowią improwizacje instrumentalne, oparte, nie rzadko, na mocnych i prostych harmoniach i hardcorowych rytmach. Ten styl muzyczny można nazwać PunkJazz-em, HardCoreJezz-em.

Skład: Gosia Górska – puzon, Krzysiek Włodarski – trąbka, Przemek Mrozowski – saksofon sopranowy, Andrzej Mróz – bas, Stanisław Dubowik – perkusja, Michał Biedziuk – klawisze

Olsztyn, sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena
7 listopada 2014 roku
godzina: 19.00
Bilety w cenie 20 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny) do kupienia:
Informacja Kulturalna MOK ul. Dąbrowszczaków 3
Galeria Rynek MOK ul. Stare Miasto 24/25


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB