Deriglasoff Band + Cuba de Zoo w AnderGrancie

2014-11-06 16:54:32 (ost. akt: 2014-11-06 16:56:18)
Muzyka Olsztyn, Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32 13 listopada 2014
Deriglasoff Band + Cuba de Zoo w AnderGrancie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

13|11|2014 g.20.00
NOWY ANDERGRANT - OLSZTYN
bilety:
20zł przedsprzedaż / 30zł w dniu koncertu
(AnderGrant,Sarmata,Rockfan,online na www.andergrant.com)

Deriglasoff Bandpowstał w 2002 roku z inicjatywy Olafa Deriglasoffa. Początkowo działając pod nazwą Os Gatos zespół w składzie: Olaf Deriglasoff – gitara, Bartek "Magneto" Tyciński – gitara, Grzegorz "Dżordż" Kurek – git. basowa, Macio Moretti – perkusja – pracował nad materiałem na pierwszą płytę. Wkrótce skład zmienił się, zmieniła się też nazwa na Deriglasoff. Olaf powrócił do gitary basowej, a zespół zasilili muzycy z Wrocławia: Wojtek Garwoliński na gitarze (Kości) oraz perkusista Mario Bielski (Kości, The Gardeners). W listopadzie 2005 ukazała się pierwsza solowa płyta Deriglasoffa Produkt. Płytę promował utwór Perełka, do któr...ego teledysk nakręciła grupa filmowa Łyżka czyli Chilli oraz utwór Kosmodres.

Zbyt duża odległość jaka dzieli Warszawę i Wrocław wymusiła ponowną zmianę składu grupy. Od 2009 roku zespół Olafa tworzą: Wojciech Puzon Kuzyk i Andrzej Niski na gitarach oraz Robert Misiek Szymański na perkusji i Andrzej Szaja Szajewski na klawiszach. Druga płyta zespołu Deriglasoff pt. Noże ukazała się w lutym 2011 roku nakładem niezależnej wytwórni Laudanum Rekords a singlem promującym płytę jest utwór "Dyabeu". Także w 2011 roku grupa uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu Fryderyka w kategorii album roku rock za płytę Noże.

W 2014 nakładem wytwórni Mystic Production ukazał się dwupłytowy album"XXX" to dwupłytowy album, podsumowujący ponad trzydziestoletni dorobek sceniczny i kompozytorski jednego z czołowych przedstawicieli polskiej alternatywy, znanego z zespołów Dzieci Kapitana Klossa, Apteka, Homo Twist, Kury, Yugoton, Pudelsi, Kazik na Żywo. Wydawnictwo zawiera 30 utworów ze wszystkich okresów twórczości artysty, nagranych w nowych, czasem zaskakujących wersjach z udziałem wielu znamienitych gości. Miedzy innymi pojawią się: Czesław Mozil, Titus (Acid Drinkers), Mela Koteluk, Anna Patrini, Sidney Polak, Grzegorz Nawrocki (Kobiety), Kuba Kawalec (Happysad).
http://www.deriglasoff.com/

Cuba de Zoo - jeden z ulubionych zespołów dziennikarzy Radiowej Trójki. Ich utwory często goszczą na antenach stacji radiowych Trójki, Jedynki, RDC, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia Olsztyn i wielu innych. Zespół stanowi TRIO i jako trio stawia na trzy elementy: energię, melodie i dobre polskie teksty. Udało się to bardzo w przypadku debiutanckiego albumu „Rozkaz”. Na kolejnej płycie „Trucizna” planowanej na marzec 2013 zespół przedstawia materiał o wiele dojrzalszy zarówno pod względem muzycznym, jak i w warstwie tekstowej.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB