Zabytkowe motocykle na wystawie w BCK

2015-01-08 10:10:47 (ost. akt: 2015-01-08 10:29:39)
Inne Braniewo, Braniewskie Centrum Kultury, ul. Katedralna 16 stycznia 2015 - 31 stycznia 2015

Pan Bogdan zna z najdrobniejszymi szczegółami historię polskiej motoryzacji. Restaurując motocykle bazuje na wielu książkach i starych fotografiach

Pan Bogdan zna z najdrobniejszymi szczegółami historię polskiej motoryzacji. Restaurując motocykle bazuje na wielu książkach i starych fotografiach

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Bogdan Halicki z Braniewa zbiera stare motocykle, które z ogromną precyzją odrestaurowuje i przywraca im dawną świetność. Aby znaleźć sprawną, oryginalną część potrafi przemierzyć cały kraj. Obecnie w jego kolekcji są dwa Junaki, dwie SHL-ki, WFM-ka i Gazela. Najstarszy motocykl ma prawie 60 lat. Już 16 stycznia mieszkańcy Braniewa będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć te „perełki” na wystawie w Braniewskim Centrum Kultury.

O niezwykłej pasji pana Bogdana pisaliśmy w listopadzie 2014 r. Tekst spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Nasi Czytelnicy chwalili pasję i umiejętności niezwykłego braniewianina. Podobnie jak włodarze Braniewa wraz z dyrekcją i pracownikami BCK, którzy od razu zaproponowali wystawę i zadeklarowali pomoc w jej organizacji. I tak już 16 stycznia o godz. 17.00 niezwykłe motocykle zobaczymy w holu BCK. Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia w godzinach otwarcia BCK. Wstęp wolny.

Przypomnijmy: pan Bogdan z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem. Zamiłowanie do motoryzacji wyniósł z domu. Jego ojciec Lubomir jeździł motocyklami do pracy, lubił majsterkować, a nawet startował w zawodach na przedwojennym, niemieckim motocyklu Victoria.

Pierwszymi motocyklami, które odrestaurował pan Bogdan były Junaki. Jeden — M07 pochodzi z 1958 roku, kolejny — M10 z 1962 roku.
W kolekcji pana Bogdana są też dwie SHL-ki (jedna z 1967 roku, druga z 1968 roku).

Natomiast w 2014 roku pan Bogdan wyremontował motor WFM z 1960 roku. Pojechał po niego do Grudziądza. Prace trwały 4 miesiące.

Pan Bogdan zna z najdrobniejszymi szczegółami historię polskiej motoryzacji. Restaurując motocykle bazuje na wielu książkach i starych fotografiach. Części bardzo często szuka na złomowiskach.

Więcej informacji na temat motocykli Pana Bogdana Halickiego: Przywraca młodość starym motocyklom.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. michał #1635038 | 81.15.*.* 15 sty 2015 10:38

    Zastanawiam się nad tym czy nie pokazać swoich klejnotów rodzinnych.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. didi #1628478 | 213.158.*.* 8 sty 2015 10:26

    Warto zobaczyć na żywo te perełķi. może ktoś jeszcze wystawić swoje skarby?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz