Koncert The PainKillers w Amnezji

2015-01-09 15:45:51 (ost. akt: 2015-01-09 15:47:04)
Koncert The PainKillers w Amnezji

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne

Zespół gra muzykę z pogranicza bluesa i klasycznego rocka, nie stroniąc od bardziej nowoczesnych brzmień. W repertuarze mamy utwory m.in. JJ Cale’a, Erica Claptona, Steve RayVaughana, a także Deep Purple, Guns’n’Roses, Free, Black Sabbath, Red Hot Chilli Peppers oraz R.E.M. Bliska jest im także klasyka polskiego rocka lat 80. i 90.

Zespół The PainKillers powstał i rozpoczął próby w grudniu 2012 roku. Pierwszy koncert zespół (wówczas jeszcze - bez nazwy) zagrał w kwietniu 2013 roku w jednym z olsztyńskich klubów – w trakcie premierowego występu ogłoszono wśród publiczności konkurs na nazwę. Z licznych propozycji najbardziej spodobała się – jako świetnie brzmiąca i oddająca „lekarski” charakter grupy - nazwa The PainKillers.

Zespół The PainKillers występuje w składzie:

Marek d’Obyrn – gitarzysta. Olsztynianin od urodzenia. Inżynier-energetyk, zajmujący się projektowaniem i programowaniem systemów automatyki i zasilania w elektrowniach i elektrociepłowniach. W wieku 12 lat usłyszał po raz pierwszy singiel zespołu TSA i od tego momentu postanowił grać na gitarze elektrycznej. Jego idolami są Jimi Hendrix, Jimi Page, Andrzej Nowak, Stevie Ray Vaughan i bardziej współcześni: Simon McBride, Joe Bonamassa, Kenny Wayne Shepherd.

Piotr Stompór – perkusja. Podobnie jak wokalista, pochodzi z Krakowa. Uczeń drugiej klasy gimnazjum – dzięki niemu średnia wieku zespołu to ciągle mniej niż 40 lat. Uczy się także gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie oraz śpiewa w znanym, nagrodzonym wieloma nagrodami na konkursach i festiwalach międzynarodowych olsztyńskim chórze młodzieżowym Collegium Juvenum, działającym przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Olsztynie. Piotr jest prawdziwym dowodem na to, że muzyka naprawdę łączy pokolenia.

Tomasz Stompór – wokalista i skrzypek, sporadycznie także gitarzysta. Jest profesorem nauk medycznych, specjalistą chorób wewnętrznych, nefrologii, hipertensjologii i transplantologii klinicznej, Kierownikiem Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Chorób Wewnętrznych Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie, ordynatorem Oddziału Klinicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym oraz Prodziekanem Wydziału ds. Nauki.

Tomasz Waśniewski – basista. Olsztynianin od urodzenia. Jest doktorem nauk medycznych, ginekologiem – położnikiem, ordynatorem Oddziału Ginekologiczno–Położniczego i Onkologii Ginekologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie oraz adiunktem Katedry Ginekologii i Położnictwa Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie. Posiada najwyższe spośród całego składu referencje muzyczne – jest absolwentem Szkoły Muzycznej II Stopnia.

Zespół wspiera organizacyjne Anna Węzelowska.

Piątek, 9 stycznia
Start o godz. 19:00
Wjazd free
Po koncercie afterparty!

Klub Amnezja
ul. Żołnierska 16C, Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB