Wystawa "woskiem pachnąca" w bibliotece miejskiej

2015-01-16 15:29:48 (ost. akt: 2015-01-16 15:38:05)
Kultura 16 stycznia 2015 - 31 stycznia 2015
Batik. Iwona Pawłowicz

Batik. Iwona Pawłowicz

Autor zdjęcia: Hanna Domasławska-Pomian

Na wystawę batików artystki z Węgorzewa, Iwony Pawłowicz, zaprasza Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna (galeria „Pasje naszych Czytelników”).
I

Autorka wystawy, Iwona Pawłowicz, ukończyła olsztyńskie Państwowe Liceum Plastyczne, jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.


Jak sama mówi, najbliższą jej formą ekspresji jest malarstwo, szczególnie abstrakcyjne oraz dekoracyjne.


— Na malarstwie, podobnie jak na innych sztukach, nie trzeba się wcale znać, by móc się po prostu zachwycić… — zachęca Iwona Pawłowicz. — Wystarczy chcieć się z nim spotkać. Udostępnić mu choćby niewielką przestrzeń we własnym sercu i pozwolić na to, by do nas przemawiało…


Wystawa „Opowieść woskiem pachnąca” to część zbioru kompozycji wykonanych w technice batiku. Powstały w latach 2011-2013. Inspiracją do powstania cyklu prac były obserwacje natury. Warto zobaczyć, polecamy! (as)


BIBLIOTEKA NAGRODZONA:


Pokazać, że biblioteka to atrakcyjne miejsce, ważne dla lokalnej społeczności lokalnej, że być w bibliotece — to naprawdę „wciągająca lektura”. Taka była idea konkursu „Biblioteka — Twój czas. Twoje miejsce” zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie, a w kategorii bibliotek miejsko-gminnych wygrała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie!

Czemu zawdzięczamy ten sukces? „Słuchając czytać też można! ” — to zainicjowana w 2012 r. akcja głośnego czytania sztuk teatralnych, opowiadań i fragmentów powieści w M-GBP w Węgorzewie. W ciągu dwóch lat zorganizowano 24 spotkania z literaturą, dzieł czytanych wysłuchało 965 osób w różnym wieku, przeczytano 8 dzieł literackich, dzieła czytało 27 osób.


Nasze gratulacje!

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wozap #1638905 | 83.24.*.* 19 sty 2015 09:01

    Sztu­ka wy­maga uznania. Cyceron

    ! - + odpowiedz na ten komentarz