Saksofon na krańcu świata. Koncert Grzecha Piotrowskiego

2015-01-23 15:00:00 (ost. akt: 2015-01-23 13:25:24)
Muzyka Dorotowo, Hotel Galery 69 13 lutego 2015
Saksofon na krańcu świata. Koncert Grzecha Piotrowskiego

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Grzech Piotrowski, wybitny saksofonista z Olsztyna, nie zwalnia tempa. Po premierach dwóch płyt World Orchestry (nominowanych do Fryderyków w 2012 i 2013 roku), wybrał się w podróż po świecie w poszukiwaniu nowych muzycznych inspiracji. Efektem jest nowy album "One World" i współpraca z wokalistami z kilku kontynentów. Koncert przedpremierowy już 13 lutego w podolsztyńskim Dorotowie.

Grzech Piotrowski — pochodzący z Olsztyna saksofonista, kompozytor, producent. Niepokorny marzyciel, muzyczny podróżnik. Absolwent Akademii Muzycznej (wydziału jazzu) w Katowicach. Pomysłodawca i założyciel WORLD ORCHESTRA, zespołu Alchemik oraz Alechemik Records. Wielokrotnie nominowany do nagrody „Fryderyki”, oraz nagrody radiowej „Mateusze”.

Odkrywca wielu talentów m.in. Grupy Afromental. Ma na swoim koncie 12 płyt autorskich i kilkanaście współprodukcji międzynarodowych. Efektem ostatniej, dwuletniej podróży Grzecha Piotrowskiego niemalże dookoła świata jest płyta „One World”, solo na saksofonie, której ogólnopolską premierę zaplanowano na 15 lutego.

Gościnnie na najnowszej płycie Grzecha Piotrowskiego występują m.in.: Sainkho Namtchylak (Tuva), Ruth Wilhelmine Meyer (Norway), Liz Rosa (Brasil), Adam Strug, Sadia Youssouf (Cabo Verde), Bram Stadhouders (Holandia), Larion Diakov (Russia), Sebastian Wypych, Michał Barański, Robert Siwak i inni.

W Dorotowie usłyszymy przedpremierowo materiał z najnowszej płyty saksofonisty.


Grzech Piotrowski tak pisze o albumie "One World":

"To zapis mojej muzycznej drogi po świecie. Alter ego World Orchestry, jej przeciwległy biegun. Skupienie na najmniejszej możliwej formie — solo sax. Przygotowywałem się dwa lata do tego, by być w stanie zagrać solo koncert. Ani jazzowy, ani folkowy. Po prostu muzyka z wnętrza duszy. Czasem dołączałem gości, moich przyjaciół poznanych w Skandynawii, Azji, Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie, rozbudowując formę do kwintetu.

"One World" jest skupieniem na szczególe i realizacji mojej wizji kreacji muzyki bez oglądania się na to, jaka jest moda, jakie są oczekiwania z zewnątrz. Spokój, cisza, zaduma, refleksja, prostota, minimalizm, w końcu wyzwolenie emocji. Eksponuję barwę, dźwięk mojego instrumentu do granic kreując wszystkie przestrzenie saxofonem. Maluję dźwięko-obrazy, układam muzyczne tła i plany. Szumię, szepczę, naśladuję odgłosy przyrody, zwierząt, natury.

Ważna jest każda chwila, każdy oddech, najdrobniejszy uśmiech czy przejaw dobra. Wiem, że to brzmi jak banał, ale kto nie tęskni za szczęściem..."

Koncert Grzecha Piotrowskiego "One World"

13 lutego (piątek), godz. 20
Hotel Galery 69, Dorotowo


Wystąpią: Ruth Wilhelmine Meyer (Norwegia), Sebastian Wypych (kontrabas), Krzysztof Dziedzic (perkusja) i Grzech Piotrowski (saksofon)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB