Karnawałowy weekend z Chopinem w filharmonii

2015-02-09 10:29:49 (ost. akt: 2015-02-09 12:51:47)
Muzyka Filharmonia Warmińsko-Mazurska 13 lutego 2015 - 14 lutego 2015
Karnawałowy weekend z Chopinem w filharmonii

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

Koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina już w piątek i sobotę (13-14 lutego) wykona znany pianista, Kevin Kenner. Towarzyszyć mu będzie orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Światowej sławny pianista Kevin Kenner z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, wykona w filharmonii dwa koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina: w piątek: e-moll op.11, a w sobotę: f-moll op.21.

Podczas piątkowego koncertu, Kenner dokona premiery koncertowej nowego fortepianu klasy mistrzowskiej marki STEINWAY & SONS model D-274. W drugiej części koncertów w dniu 13 i 14 lutego Chór działający przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zaprezentuje najpiękniejsze partie chóralne z oper.

W tej „chóralnej liście przebojów” usłyszymy m.in. fragmenty z oper G. Verdiego („Nabucco”, „Aida”, „Traviata”, „Don Carlos”, „Trubadur”). Chórowi, który przygotował do koncertu Benedykt Błoński towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna Filharmonii pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Kevin Kenner (USA)- został wyróżniony nagrodą specjalną „dla bardzo obiecującego artysty” na X Konkursie Chopinowskim w roku 1980. Powrócił na Konkurs po dziesięciu latach i zdobył drugą nagrodę (przy pierwszej nieprzyznanej), a po kolejnych dwudziestu – i po wielu pianistycznych sukcesach światowych – zasiadł w jury Konkursu Chopinowskiego. Doceniany na całym świecie.
Tak o Kevinie Kennerze pisze krytyka:
Jeden z najwybitniejszych amerykańskich pianistów ostatnich lat – Howard Reich „Chicago Tribune”. Reprezentuje klasę tak wielkich chopinistów jak Rubinstein, Benedetti-Michelangeli i Dinu Lipatti - Winfried Wild „Schwäbische Zeitung”, Niemcy.

Adrian Jack z gazety „London Independent” uznał zagrane przez Kevina Jennera Ballady Chopina za ….najlepsze wykonanie czterech Ballad Chopina jakie kiedykolwiek słyszał w sali koncertowej.

Financial Times opisał pianistę jako muzyka pełnego wdzięku, subtelności i siły, dojrzałego w ujęciu dramatyzmu i proporcji, w skrócie: dojrzałego muzyka u szczytu formy. „Washington Post” ostatnio nazwał Kevina Kennera wybitnym talentem, artystą, którego intelekt, wyobraźnia i zmysł muzyczny przemawiają silnie i elokwentnie.„Karnawałowy weekend z Chopinem”
Filharmonia Warmińsko-Mazurska

13-14.02 (piątek-sobota) godz.19

Źródło: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB