I Otwarte Modelarskie Zawody Szybowcowe

2015-02-09 14:42:12 (ost. akt: 2015-02-09 17:42:41)
Inne 14 marca 2015
I Otwarte Modelarskie Zawody Szybowcowe

Po raz pierwszy w Orzyszu zostaną zorganizowane Otwarte Modelarskie Zawody Szybowcowe “Smyki na Start”. Rywalizacja miłośników lotnictwa i pasjonatów modelarstwa odbędzie się 14 marca (sobota) o godz.15 w Hali widowiskowo-sportowej przy ul. Osiedle Robotnicze 11.

Pierwszy w historii turniej w wersji rodzinnej – zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych mogą startować z mamą, tatą, babcią, dziadkiem, ciocią, wujkiem, opiekunką lub opiekunem (możliwy start zawodników samodzielnie). Każdy nieodpłatnie może na miejscu zbudować swój model szybowca PW-5 Smyk i wziąć udział w sportowej rywalizacji na najdłuższy lot. Wszystkie startujące dzieci otrzymują medale, dyplomy i nagrody.

HARMONOGRAM TURNIEJU:
15.00 - uroczyste otwarcie zawodów
15.05 - rejestracja zawodników, budowa i montaż modeli szybowca PW-5 Smyk
16.00 - rozgrywanie konkurencji (każdy wykonuje 5 rzutów-sumujemy wyniki, opiekunowie 1 rzut-oddzielna klasyfikacja)
16.30 - zakończenie rejestracji zawodników
18.00 - podliczanie wyników
18.30 - uroczysta dekoracja startujących
19.00 - zakończenie zawodów

KATEGORIE (decyduje rok urodzenia)
klasa STANDARD do lat 6 - model Smyk rozmiar 26cm
klasa STANDARD do lat 9 - model Smyk rozmiar 50cm
klasa STANDARD do lat 12 - model Smyk rozmiar 50cm
klasa STANDARD do lat 16 - model Smyk rozmiar 50cm

Akcja ma na celu promowanie idei szybownictwa jako sportu olimpijskiego oraz konstrukcji szybowca Politechniki Warszawskiej PW-5 SMYK zwycięzcę prestiżowego międzynarodowego konkursu na szybowiec klasy światowej tzw. olimpijskiej.

Patronat: Aeroklub Polski, Burmistrz miasta Orzysz, Mazury Paralotnie oraz Modelarz Firma Rodzinna ze Zgierza.

Dodatkowe atrakcje: stoisko modelarskie - możliwość zakupu modeli do sklejania, latawców, pamiątkowych modeli SMYKA z niepowtarzalnymi nr. rej-wersja limitowana z okazji turnieju w Orzyszu, niezniszczalne rzutki z EPP

ZAMEK - nieodpłatna zjeżdżalnia dla dzieci.


opr.red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB