Wystawa Pawła Sędeka

2015-02-16 10:33:43 (ost. akt: 2015-02-16 11:27:10)
Kultura 19 lutego 2015 - 27 lutego 2015
Wystawa Pawła Sędeka

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku zaprasza do zwiedzania wystawy Pawła Sędeka.

Autor prac uprawia malarstwo sztalugowe, posługuje się techniką akrylową. Tematami prac najczęściej są pejzaże (przyroda), martwa natura, portrety, abstrakcja i motywy religijne. 
Wystawę można oglądać w holu MGOK do 27 lutego w godz. od 9.00 do 19.00. Zapraszamy.

Paweł Sędek : urodził się w Warszawie w 1958r. Tam też ukończył technikum Foto – Techniczne. Do wypadku w 2003r. pracował jako elektryk w Polsce, Niemczech i Kanadzie. W okresach bezrobocia większości wolnego swojego czasu spędzał przy sztalugach malując. Malowanie pomogło mu także przetrwać rozpad rodziny. Jest samoukiem, amatorem, a wszystko co namalował ( Kilka setek obrazów ) powstało za pomocą jego wyobraź ni z pamięci. Uprawia malarstwo sztalugowe, posługuje się techniką akrylową. Tematami prac najczęściej są pejzaże ( przyroda), martwa natura, portrety, abstrakcja i motywy religijne. W swojej pracy wykorzystuje szeroką gamę barw, mieszając je w różne odcienie znane tylko jemu. Nie bez znaczenia dla Pawła jest też wielkość obrazu i temat, w zależności od pory, samopoczucia i nastawienia do pracy. Kiedy maluje jest jak w amoku, transie, jak po zażyciu narkotyku oddając się tej czynności bez reszty, nawet nie przesypiając wiele nocy z rzędu. Interesuje się także historią, astronomią i techniką ( stare samochody terenowe). Obecnie mieszka na obrzeżach Mławy, na swoim wymarzonym ranczu dalej malując i walcząc z chorobą. Chodź jest to malarstwo bardzo proste, nie skomplikowane, można by rzec prymitywne to jednak przyciąga uwagę oglądających i ma swoich wielbicieli, którzy chętnie kupują obrazy Pawła, co świadczy o pełnym sensie jego tworzenia.
Kurator wystawy Janusz Dębski

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB