Enej i Poparzeni Kawą Trzy dali czadu w CEiIK-u! [FILM]

2015-02-21 11:58:45 (ost. akt: 2015-02-23 13:03:41)
Enej i Poparzeni Kawą Trzy dali czadu w CEiIK-u! [FILM]

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Enej ruszył w trasę z najnowszym albumem pt. "Paparanoja". Zaczęło się od piątkowego (20.02) koncertu w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Sala przy ul. Parkowej była wypełniona po brzegi. Jak było? Zapraszamy do naszej galerii.

"Paparanoja" to tytuł najnowszej, czwartej już płyty olsztyńskiego zespołu Enej. Znalazło się na niej 16 bardzo zróżnicowanych utworów. — Paranoja to dla nas określenie oddające charakter naszej muzyki — powiedział nam Piotr Sołoducha, lider zespołu. — To taki pozytywny miszmasz.

Płytę reklamuje teledysk do piosenki „Nie chcę spać”. Ale spać rzeczywiście przy niej trudno, bo to żywiołowy, bałkańsko-nowoorleański utwór. Nakręcone sceny, przedstawiające królewska ucztę z pięknymi kobietami i pieczonym prosiakiem, wpisują się w energetyczny, pełen radości życia przekaz zespołu.

Koncertem w olsztyńskim CEiIK-u Enej rozpoczął trasę koncertową promującą nowy album.

Razem z zespołem Enej w Olsztynie wystąpiła grupa Poparzeni Kawą Trzy. To zespół dziennikarzy i współpracowników największych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, którzy zainspirowani twórczością rosyjskiej supergrupy Leningrad i ukraińskiej 5Nizza, zawiązali w 2005 r. grupę grającą gatunek muzyczny oparty na muzyce ska z domieszkami rocka, punk i swingu.

Jak było w piątek? Przekonajcie się sami!