Koncert dla Mariusz Kwasa. Muzycy zagrają na rzecz chorego kolegi

2015-02-25 13:58:37 (ost. akt: 2015-02-25 14:06:29)
Koncert dla Mariusz Kwasa. Muzycy zagrają na rzecz chorego kolegi

Autor zdjęcia: pk/Archiwum GO

Charytatywny koncert na rzecz rehabilitacji Mariusza Kwasa już w piątek. ― Ten koncert i sytuacja Mariusza to sygnał do zjednoczenia olsztyńskiego środowiska muzycznego ― mówi lider Big Daya Marcin Ciurapiński.

Mariusz Kwas, muzyk i animator muzycznej sceny Olsztyna, przeszedł w grudniu dwa udary mózgu. Powoli powraca do zdrowia, już w marcu czeka go kolejny etap kosztownej rehabilitacji. Przyjaciele gitarzysty Starych Drobnych Małż, aby wesprzeć go w trudnej sytuacji, organizują koncert charytatywny na jego rzecz, który odbędzie się już w piątek. Jako drugi na scenie zagra Big Day.

― Znamy się od Mariuszem od drugiej połowy lat 80, czyli już ponad ćwierć wieku. ― mówi Marcin Ciurapiński, basista i wokalista grupy. ― Chodziliśmy razem do Elektronika. Poznaliśmy się przy okazji szkolnego teatru prowadzonego przez panią Alicję Bykowską-Salczyńską. Ja pisałem tam piosenki, a gdy byłem już w klasie maturalnej dołączyła do nas mocna ekipa z klasy Mariusza. Potem już po szkole, gdzieś tam na scenach się mijaliśmy. Ja miałem Big Daya, Mariusz różne swoje zespoły. Znamy się, lubimy się, mamy do siebie wspólny szacunek, czasem się spotykamy.

Big Dayowi zdarza się występować na imprezach charytatywnych. — Tu sytuacja jest jednak wyjątkowa, bo to nasz kumpel, którego od lat dobrze znamy — mówi Marcin Ciurapiński. — Poza tym ten koncert to sygnał do zjednoczenia olsztyńskiego środowiska muzycznego. Bo to środowisko jest, ale rozczłonkowane. To sygnał dla wszystkich, że powinniśmy sobie pomagać, bo każdemu z nas się może przecież taki los może się przytrafić. Czasem pomóc może te 2 złote wrzucone do puszki, czasem wystarczy trochę ciepłego uczucia i uśmiechu.

Łukasz Wieliczko

Koncert rozpocznie się w piątek 27 lutego o godz. 18 w klubie Andergrant (ul. Kołobrzeska 32, Olsztyn).

Wystąpią m.in. Kuśka Brothers, Big Day, TWB, Basia Raduszkiewicz. W przerwach występów licytowane będą gadżety podarowane przez olsztyńskich muzyków i plastyków. Wejście to minimum 20 zł do puszki.

Oczywiście pieniądze nie będą na gaże dla wykonawców. Wszyscy zagrają za darmo, a dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację Mariusza.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Będę #1675860 | 176.221.*.* 26 lut 2015 14:33

    Trzeba pomóc.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. seroolsztyn #1675016 | 80.52.*.* 25 lut 2015 15:53

    Czapki z głów za inicjatywę!!!! Szkoda tylko, że składki ZUS i podatki płacone przez Mariusz przez tyle lat nie starczają i trzeba tworzyć takie imprezy. Szacunek dla pomagających!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz