Już dziś koncert na rzecz Mariusza Kwasa

2015-02-27 11:14:58 (ost. akt: 2015-02-27 11:19:02)
Już dziś koncert na rzecz Mariusza Kwasa

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Festiwal muzycznej przyjaźni — tak można by nazwać imprezę, która dziś wieczorem odbędzie się w olsztyńskim klubie Andergrant (ul. Kołobrzeska 32). O godz. 18 wszyscy, którym nieobojętny jest los Mariusza Kwasa, spotkają się na charytatywnym koncercie, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację muzyka.

— Zawsze chciałem grać na gitarze szybko jak Yngwie Malmsteen i wyglądać jak on — mówił przed tygodniem w rozmowie z nami Mariusz Kwas. — Jako młody chłopak podbierałem siostrze obcisłe stroje. Kiedyś zaprosił mnie do tworzącego się Big Daya Marcin Ciurapiński. „Umiesz grać wolniej?” — spytał. „Nie” — odpowiedziałem mu i z Big Dayem nigdy nie zagrałem.

Dziś olsztyński muzyk ma przerwę w graniu. W grudniu przeszedł dwa udary mózgu i w tej chwili przechodzi rehabilitację, by powrócić do zdrowia i muzyki. Jego przyjaciele, Piotr Sikorski, Kamil Runiewicz i Bartek Kamiński, nie są lekarzami, ale chcieli pomóc Mariuszowi odzyskać sprawność. Postanowili zorganizować charytatywny koncert, aby zebrać fundusze niezbędne do rehabilitacji kolegi. Muzyczne środowisko Olsztyna natychmiast zjednoczyło się wokół akcji. ― Po pierwszej publikacji o Mariuszu w „Gazecie Olsztyńskiej” zalała mnie lawina telefonów od olsztyńskich muzyków, którzy chcieliby wystąpić na naszym koncercie. ― mówił Piotr Sikorski i dodaje ze śmiechem. ― Gdybyśmy zgodzili się na sceniczny udział wszystkich, koncert trwałby trzy dni bez przerwy.

Trzeba było dokonać selekcji. W wyniku wspólnych ustaleń organizatorów już dziś na scenie popularnego „Andera” od godziny 19 prezentować się będą TWB, Basia Raduszkiewicz, Big Day i Kuśka Brothers. ― Ale planujemy też jam-session ― mówi „Sikor”.
Bramy klubu otworzą się już o godzinie 18, a wtedy każdy uczestnik koncertu będzie mógł dorzucić się do Mariuszowej rehabilitacji. Stawka? ― Dwie dychy do puszki ― informuje Sikorski.

Z puszkami przyjdą również delegacje, między innymi z metalowego festiwalu im. Szymona Czecha sprzed kilku tygodni, bo także tam zbierano pieniądze na rehabilitację muzyka. Ciekawie będzie także między koncertami. Organizatorzy planują szereg aukcji. Co będzie do kupienia? Płyta Basi Raduszkiewicz, która jest już niedostępna na rynku, gitara od Braci Soprano... Co więcej? ― Mamy w zanadrzu kilka ciekawych fantów, ale nie chcemy ich ujawniać — mówi „Sikor”. — Ceny będą symboliczne, chodzi o to, żeby zebrać trochę funduszy, ale też, żeby się dobrze bawić.

Z nieoficjalnych wiadomości wiemy, że również prowadzący aukcje i koncert Waldemar Ślefarski i Maciej Bajur, odpowiednio wokalista i basista zespołu Kuśka Brothers, mogą być zaskoczeni.

Zbiórka, koncerty, aukcje, jam-session. Co jeszcze? ― Program imprezy jest ustalony, ale na pewno rzucimy się na falę emocji i spontaniczności — śmieje się Sikorski.

Emocji na pewno nie zabraknie, oczywiście tych pozytywnych. Bo wszyscy przyjdą by pomóc w nieszczęściu temu, którego dobrze znają... Według Facebooka w popularnym „Anderze” pojawi się ponad 400 osób. ― Myślę, że część osób kliknęło raczej dla rozpropagowania akcji wśród znajomych, ale na pewno w klubie będzie ciasno i przytulnie ― mówi Sikor”. ― Myślę, że szturm na Andergrant będzie sowity.

Łukasz Wieliczko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dawny #1676931 | 83.9.*.* 27 lut 2015 15:49

    zatrudnijcie fotografa, bo wasze zdjęcia są jakieś niewydarzone.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz