Skubas wystąpi w Olsztynie

2015-03-04 12:55:44 (ost. akt: 2015-03-04 13:16:42)
Muzyka Klub Nowy ANDERGRANT 14 marca 2015
Skubas wystąpi w Olsztynie

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Już 14 marca w olsztyńskim AnderGrancie wystąpi Skubas. I jak gwarantują organizatorzy - "będzie miał tyle miłości dla Was ile bedzie potrzebne...".

Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. W swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. W produkcji płyty Skubas postawił przede wszystkim na atmosferę i przestrzeń.

W 2013 roku po wydaniu debiutanckiej płyty "Wilczełyko" (2012) Skubas został nominowany do Fryderyków w kategorii "Debiut Roku" oraz "Utwór Roku" za singla "Linoskoczek".


Przedstawiciele mediów tak oceniali ten debiut:
"Wilczełyko" wypełnia lukę na polskiej scenie muzycznej i jest swoistym powrotem do prostoty i autentyczności. Na płycie w produkcji brali udział tacy znakomici artyści jak Smolik, Emade, Kev Fox, Wojciech Sobura czy Mariusz Wróblewski.
"Na pewno jedno z odkryć roku. Brakowało u nas takiej płyty" Piotr Metz, WPROST
"Dobra polska płyta nie przejdzie niezauważona" Bartek Chaciński, POLIFONIA
"Jesienią bezapelacyjne odkrycie na polskiej scenie - Skubas" Artur Rawicz zapowiada debiutancką płytę Skubasa, CGM.pl

Płyta „Wilczełyko” tego młodego, pochodzącego z Lublina wokalisty i kompozytora, została uznana przez publiczność i krytyków muzycznych za jedną z najlepszych polskich płyt 2012 roku. Został doceniony jako utalentowany kompozytor i autor tekstów, a także wokalista obdarzony wyjątkowym głosem.


We wrześniu 2014 ukazuje się druga płyta Skubasa zatytułowana "Brzask" z miejsca zjednując mu pokaźne grono kolejnych fanów, głównie za sprawą singlowego utworu "Nie mam dla ciebie miłości" oraz tytułowego "Brzask" prezentowanych powszechnie w polskich rozgłośniach radiowych i wysoko notowanych na Liście Przebojów Programu III PR. Na album składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku - wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu Artysta postawił na autentyczność – zależało mu bardzo na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere. Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa."Wiosenna odsłona trasy koncertowej to kontynuacja promocji tego właśnie albumu.

SISTER WOOD to trio złożone z polskich i brytyjskich muzyków - Łukasza Moskala, Rachel Wood i Sarah Wood. Sarah i Rachel to siostry pochodzące z Wielkiej Brytanii, tworzą i występują razem od ponad 10 lat. Łukasza Moskala nie trzeba specjalnie przedstawiać to charyzmatyczny perkusista udzielający się w takich zespołach jak Zakopower, czy w solowym projekcie Nosowskiej. Muzyków połączyło zamiłowanie do podobnej muzyki, zbliżona wrażliwość i chęć stworzenia czegoś nowego - tak właśnie powstał zespół SISTER WOOD.


Nowy AnderGrant
14 marca (sobota), start: godz. 19

Sister Wood 20.00, Skubas 21.00
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż)/45 zł (w dniu koncertu)

Przedsprzedaż biletów: Klub Nowy ANDERGRANT (ul. Kołobrzeska 32), Pub SARMATA (ul. Skłodowskiej 28), Sklep muzyczny ROCKFAN (dom handlowy INKA), RootStore (ul. Kołłątaja 2), Club Antałek DS-3 (ul.Oczapowskiego 9) oraz www.andergrant.com/bilety

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Skubas wystąpi w Olsztynie #1684022 | 178.182.*.* 7 mar 2015 20:58

    jego sprawa...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz