Koncert Tymon & The Transistors w Andergrancie za dramo!

2015-03-12 08:50:47 (ost. akt: 2015-03-20 14:58:46)
Muzyka Olsztyn, Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32 20 marca 2015
Koncert Tymon & The Transistors w Andergrancie za dramo!

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Wyczekiwany od lat musical Tymona Tymańskiego już w kinach. A w marcu zespół Tymon & The Transistors ruszył w trasę koncertową z muzyką filmową. W Olsztynie Tymon & The Transistors: Polskie Gówno Tour zagra 20 marca w klubie Nowy Andergrant.

Jerzy Bydgoszcz (Tymon Tymański) prawie zapomniał o rock’n’rollu, ale na szczęście rock’n’roll nigdy nie zapomniał o nim. Za sprawą Czesława Skandala (Grzegorz Halama), najdziwniejszego komornika RP, pojawia się szansa na reaktywację starej kapeli.

Bydgoszcz wciska ekipę do busa i rusza z nimi w trasę koncertową. Nagrodzone na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni nagrodą publiczności „Polskie gówno” na ekranach kin gości od 6 lutego.

Kiedy szalona ekipa rock’n’rollowych wyjadaczy wsiada do starego busa i rusza w trasę pod wodzą ekscentrycznego komornika, to wiedz, że coś się wydarzy. Zespół Tranzystory wraca na scenę, aby wypromować swoją płytę, przy okazji zagrać parę dzikich koncertów, zarobić nieco kasy i ostro poimprezować. Przynajmniej taki jest plan…

Rzeczywistość jest zgoła odmienna — sale koncertowe świecą pustkami, a kiedy zespołowi trafia się lepiej płatna chałtura, większość kasy ląduje w kieszeni wąsatego komornika-managera. Obciachowe kluby, gminne festiwale i szkolne gale nie są szczytem marzeń Tranzystorów. Rozczarowani członkowie zespołu wystawiają swoje undergroundowe ideały na ciężką próbę i zgłaszają się do popularnego talent show. Jaką cenę przyjdzie im zapłacić za romans z bożkiem szołbizu? Jak ta próba odbije się na ich wieloletniej przyjaźni?


Film Grzegorza Jankowskiego odsłania kulisy działania show-biznesu. Scenariusz Tymona Tymańskiego powstał w oparciu o doświadczenia zebrane podczas wielu lat kariery. Dzięki historii zespołu Tranzystory, widzowie dostaną w końcu zaproszenie na backstage, na którym rozgrywają się naprawdę hardcore’owe sceny.

W pierwszoplanowe role wcieliły się muzyczne legendy polskiej sceny rockowej — Tymon Tymański i Robert Brylewski. Partnerują im Filip Gałązka, Marcin Gałązka i Arkadiusz Kraśniewski jako zespół Tranzystory oraz Grzegorz Halama, Czesław Mozil, Arkadiusz Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Jan Peszek, Marian Dziędziel i Bartłomiej Topa. W filmie pojawiają się również polscy muzycy i postacie show-biznesu — Krzysztof Skiba, Leszek Możdżer, Olaf Deriglasoff czy Mikołaj Lizut. Opiekę artystyczną nad filmem pełnił Wojtek Smarzowski.

Film został doceniony podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie był prezentowany w sekcji „Inne Spojrzenie” i zdobył prestiżową nagrodę publiczności.

Koncert Tymon & The Transistors: Polskie Gówno Tour
20 marca (piątek), godz.: 21:00 (wstęp od 19:00)
Klub Nowy AnderGrant
ul. Kołobrzeska 32, Olsztyn

Ceny biletów: Uwaga, jak poinformował nas organizator koncert jest darmowy!

Skład zespołu:
Tymon Tymański — głos, gitara
Marcin Gałązka — głos, gitara
Arkadiusz Kraśniewski — głos, bas
Roman Ślefarski — perkusja / Filip Gałązka — perkusja, głos
Michał Ciesielski — Sax
Michał Wandzilak — Keys
Dawid Lipka — Tr.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB