Powojenne Mrągowo na fotografii. Zapraszamy na wystawę2015-03-19 10:26:19 (ost. akt: 2015-03-19 12:44:34)
Kultura Mrągowo 19 marca 2015 - 30 kwietnia 2015


Powojenne Mrągowo na fotografii. Zapraszamy na wystawęMrągowskie Muzeum zaprasza do obejrzenia drugiej wystawy z cyklu „Mrągowo w fotografii 1945-1980”. Nowe zdjęcia powojennego Mrągowa będzie można zobaczyć już dziś, o godzinie 17.00.

- Wystawa jest pokłosiem akcji zbierania starych zdjęć wśród mieszkańców Mrągowa, którzy osiedlili się w nim po roku 1945 - mówi Dariusz Żyłowski, kierownik mrągowskiego Oddziału Muzeum Warmii i Mazur. - Poprzednia, I edycja wystawy, obejmowała lata 1945-70 i wzbudziła bardzo duże zainteresowanie ogromnej rzeszy mieszkańców. Idąc za "ciosem" poszerzyliśmy czasookres o kolejne 10 lat, do roku 1980. 


Zdjęcia będą ułożone na wystawie w nieprzypadkowej kolejności i bardzo ciekawie opowiedzą historię, nie tylko budynków, miejsc, ale też i ludzi związanych z Mrągowem. 
- To historia godna opowiedzenia i przekazania współczesnym mieszkańcom, turystom oraz nowym pokoleniom - dodaje Dariusz Żyłowski. - Z wieloma pokazanymi miejscami wiążą się sentymentalne wspomnienia, jakże ciepłe i wspaniałe. Zapraszamy wszystkich Państwa do przeniesienia się w niezwykły i urokliwy okres, lecz niestety już miniony dla Mrągowa.


Warto dodać, że twórcom wystawy udało się zidentyfikować blisko 99 procent miejsc przedstawionych na zebranych fotografiach, często takich, których już nie ma w architekturze naszego miasta. Ekspozycja będzie więc przepięknym obrazem Mrągowa z lat powojennych.


Otwarcie wystawy „Mrągowo w fotografii 1945-1980” odbędzie się w czwartek, 19 marca o godz. 17.00 w mrągowskim Oddziale Muzeum Warmii i Mazur. Partnerami w przedsięwzięciu muzealnym są: Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, Koło Krajoznawcze przy TMZM (Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej) i Mieszkańcy miasta Mrągowa.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB