Motocykliści, motocrossowcy i kajakarze zapraszają na rozpoczęcie sezonu

2015-03-23 12:49:58 (ost. akt: 2015-03-23 13:11:44)
InneW plenerze Elbląg 28 marca 2015
Motocykliści, motocrossowcy i kajakarze zapraszają na rozpoczęcie sezonu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Mszą oraz poświęceniem motocykli, motocrossów i kajaków rozpoczną miłośnicy tych sportów w sobotę(28.03) nowy sezon. Na to wydarzenie zapraszają wszystkich mieszkańców.

Msza rozpocznie się o godz. 11 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przy ulicy Robotniczej 69. Tuż po niej poświęcone zostaną motocykle, motocrossy i kajaki. Na godzinę 12.30 zaplanowano wspólny przejazd ulicami miasta, a około godz. 13.15 powrót na kościelny plac. Tu na sportowców oraz wszystkich elblążan czekały będą: gorąca grochówka, ciasta i inne smakołyki. Imprezę 
o godz. 14.15 zakończy wspólny wyjazd sportowców nad morze.


— Często organizujemy spotkania, które nie mają jedynie religijnego charakteru. W ten sposób chcemy przyciągnąć do nas ludzi. Jest to też z naszej strony zawierzenie sezonu matce bożej, bo często niestety słyszymy o nieszczęśliwych zdarzeniach związanych z jazdą na motocyklach — mówi ksiądz Paweł Burda z parafii Matki Bożej Królowej Polski.


Do udziału w wydarzeniu sportowcy zapraszają wszystkich chętnych. 

— Tych, którzy kochają motocykle wszelkiej maści, od harleyów po sportowe. Można będzie je pooglądać, zrobić sobie zdjęcie — mówi Bartosz Szenderłata z Adventur Team. 

— Chcemy pokazać, że nie same diabły jeżdżą na motocyklach. Dbamy o bezpieczeństwo, nie ma wygłupiania się na trasie. Ale niestety, czasem całe nasze środowisko jest postrzegane przez pryzmat jednej osoby, która robi nam złą opinię — mówi Dariusz Ostrowski z Klubu Motocyklowego Orzeł. 


W imprezie wezmą też udział motocrossowcy. W Elblągu od 5 lat działa, odnosząc duże sukcesy, jedyny w Polsce przyparafialny klub z sekcją MotoCross.

— To bardzo widowiskowa dyscyplina, wymaga odwagi i wytrzymałości. Zależy nam na tym, by ją rozpropagować. Mamy, bezpieczny, zamknięty tor na Jeleniej Dolinie. Na nim każdy będzie mógł spróbować swoich sił, sprzęt będzie można wypożyczyć na miejscu — mówi Mieszko Gotkowski, wicemistrz polski w enduro.


Swój sezon, chociaż symbolicznie otworzą również kajakarze. 

— Bo tak na prawdę sezon na kajaki trwa cały rok. To wspaniały, ogólnorozwojowy sport. Na młodzież chętną, by spróbować w nim swoich sił czekamy na przystani przy ul. Radomskiej, w soboty od godz. 9-11— mówi Stanisław Chmielewski kierownik KS "Korona".

Organizatorem wydarzenia są: Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu, KS "Korona" oraz Klub Motocyklowy Orzeł.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Popsicle #1697763 | 82.139.*.* 25 mar 2015 07:33

    Słabiutki ten artykulik, widać że pisany przez kogoś kto nie zna tematu... Btw. nie Adventur ale Adventure

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. K #1696615 | 78.88.*.* 23 mar 2015 17:07

    Matce Bożej piszemy dużą literą !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)