W Ostródzie ruszają 27. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

2015-03-27 08:08:08 (ost. akt: 2015-03-27 08:16:58)
Sport Ostróda 27 marca 2015 - 29 marca 2015
Adrian Więcek rozstawiony jest z numerem 4

Adrian Więcek rozstawiony jest z numerem 4

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W piątek w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozpoczynają się 27. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Na liście startowej znajduje się 109 zawodników i zawodniczek. Nazwiska nowych mistrzów kraju w singlu, deblu i mikście poznamy w niedzielę (29 marca).

Jakub Dyjas, Konrad Kulpa (obaj Energa Manekin Toruń), Michał Bańkosz (Odra Głoska Księginice) i Adrian Więcek (Ostródzianka Ostróda) - to najwięksi faworyci 27. MMP, które do niedzieli będą rozgrywane w hali OCSiR.

- Przez weekend czeka nas w Ostródzie bardzo ciekawy turniej, ponieważ w rywalizacji mężczyzn zagrają naprawdę dobrzy zawodnicy – mówi Tomasz Krzeszewski, trener reprezentacji Polski seniorów i Ostródzianki. - Naszą medalową nadzieją jest Adrian Więcek. Może stanąć na podium jeżeli rozegra dobry turniej.

Pierwsza czwórka z rankingu – Dyjas, Kulpa, Bańkosz,oraz Więcek (kolejność zgodna z rankingiem) - prezentuje bardzo wyrównany poziom, aczkolwiek poza zasięgiem rywali wydaje się być ten pierwszy. Dyjasiedawno podpisał kontrakt z klubem 1. Bundesligi, a podczas rozegranego ostatnio w Bremie turnieju World Tour German Open był wśród 32 najlepszych singlistów.

Jednak turnieje mistrzowskie rządzą się swoimi prawami. Na przykład przed rokiem Dyjas już w pierwszej rundzie pożegnał się z turniejem w Ostródzie, a niespodziewanym mistrzem kraju został ostródzianin Michał Korycki.

- Chciałbym tylko przypomnieć, że podczas wszystkich dotychczas rozegranych mistrzostw młodzieżowych w Ostródzie mistrzami zostawali gospodarze – dodaje trener Krzeszewski. - Przed rokiem wygrał Michał Korycki, tak że powtórka sprzed roku jest mile widziana.

Więcek (nr 4) jak i wyżej notowani od niego koledzy mistrzostwa rozpoczną od drugiej rundy (godz. 13.45).
Drugim z ostródzian w turnieju jest Kamil Jarmołowicz, który zmagania w singlu rozpocznie w piątek o godz. 9.45. Rywalem Jarmołowicza będzie ubiegłoroczny wicemistrz Polski w tej kategorii wiekowej Antoni Witkowski.

Turniej rozpoczyna się w piątek o godz. 9 w hali OCSiR, podobnie w sobotę. A w niedzielę gry finałowe wystartują o godz. 10. Wstęp wolny.