Dotknij Teatru w Ornecie

2015-03-30 10:22:09 (ost. akt: 2015-03-30 10:24:01)
Kultura Orneta 31 marca 2015
Dotknij Teatru w Ornecie

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Miejski Dom Kultury w Ornecie przyłączył się do promowania sztuki teatralnej. Już 31 marca będziemy obchodzić po raz drugi Międzynarodowy Dzień Teatru. Do wspólnego działania włączyły się również lokalne szkoły oraz przedszkola.

Orneckie wydarzenie otworzą happeningi z „olbrzymią dłonią” w roli głównej, promujące popołudniowe, bezpłatne warsztaty teatralne. Działanie zrealizowane zostanie w lokalnych szkołach we współpracy z uczniami aktywnie działającymi w obszarze kultury i grupami teatralnymi. Odbiorcami będą rzecz jasna bywalcy szkolnych korytarzy w przerwach między lekcjami. Zaś po południu w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbędą się warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów z Elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka – Hanna Motyka oraz Piotr Boratyński. Goście poprowadzą zajęcia w godz. 15.00 – 16.00 w dwóch grupach wiekowych (młodsza 5-12 lat, starsza 13-18 lat).

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki można odebrać w siedzibie MDK w Ornecie, ul. 1 Maja 45.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

Więcej o projekcie:
Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania m.in. spektakle, warsztaty, czytanie dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr od „ kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.
(mat. ze strony www.dotknij-teatru.pl)

MDK w Ornecie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB