Bluesowa Sowa: Mike Greene Band

2015-04-02 11:04:37 (ost. akt: 2015-04-02 11:06:49)
Muzyka Olsztyn, Galeria Sowa, ul. Zamkowa 2a 15 kwietnia 2015
Bluesowa Sowa: Mike Greene Band

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Zapraszamy na pierwszą kwietniową bluesową środę!

Mike Greene Band to amerykańsko–polskie trio, które pomimo mistrzowskiego opanowania swoich instrumentów, stawia uczucia ponad technikę oraz odrzuca utarte schematy i konwencje. Twórczość zespołu zawiera w sobie wszelkie odcienie i oblicza amerykańskiej tradycji muzycznej – bluesa, gospel, jazzu i folku. Naturalna charyzma muzyków i silnie emocjonalny stosunek do wykonywanych utworów sprawiają, że każdy koncert ma w sobie niezapomniany element magii.

Mike Greene urodził się i dorastał w Nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, gdzie od wczesnego dzieciństwa zgłębiał tajniki gitary oraz tradycyjnej amerykańskiej muzyki takiej jak blues, gospel, jazz czy country. W latach 70. przeniósł się do Europy na znak sprzeciwu wobec wojny w Wietnamie. Mike to charyzmatyczny wokalista, songwriter oraz multiinstrumentalista poza gitarą grającym też na banjo, mandolinie i akordeonie.

Łukasz Wiśniewski to harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w kraju, jak również znakomity wokalista. Frontman zespołów Kraków Street Band, Hard Times oraz członek harmonijkowej supergrupy Harpcore.

Tomasz Dziano to urodzony w Łodzi gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Na stałe mieszka we Francji, gdzie wraz z Mikiem Greeneem wchodzi w skład bluesowego zespołu Immigrants, który występował na wielu międzynarodowych festiwalach (Belgia, Niemcy, Francja, Włochy itp.).

Bluesowa Sowa: Mike Greene Band

Galeria Sowa, ul. Zamkowa 2, Olsztyn

15 kwietnia
Start koncertu: godz. 20:00
Bilet: 25/30 zł

Bilety do nabycia w sklepie RockFan i Galerii Sowa
Rezerwacje 502 656 902 (Krzysztof)

Uwaga! Będziemy mieli dla Was dwa bilety!Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB