Koncert charytatywny dla Amelki w olsztyńskim Andergrancie

2015-04-09 11:23:54 (ost. akt: 2015-04-09 11:25:21)
Muzyka Andergrant 9 kwietnia 2015 18:00
Koncert charytatywny dla Amelki w olsztyńskim Andergrancie

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W czwartek 9 kwietnia w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie 8-letniej Amelki Erpszt z Ostrołęki. Dziewczynka od niedawna zmaga się z bardzo poważną chorobą.

Amelka ma ostrą białaczkę limfoblastyczną typu T. Obecnie ma zainfekowany szpik w ponad 80%, a stężenie komórek rakowych aktywnych we krwi to 90%. Od początku Amelcia miała duże problemy, ponieważ badania wykazały również uszkodzenia wątroby. 17 marca wypadała 33 doba leczenia, wtedy też była nadzieja, że badania wykażą, iż zakwalifikuje się do przeszczepu. Niestety kilka dni przed nastąpił nagły zwrot akcji, zaczęło się od „niewinnego” zabiegu zęba. Stan Amelki był bardzo poważny, ponieważ uczuliła ją chemia. Drgawki, obrzęk mózgu, uszkodzony centralny układ nerwowy. To był bardzo ciężki tydzień dla Amelki i jej mamy, która cały czas przy niej jest. Amelka nie traci wiary i kiedy tylko może uśmiecha się.

Mela była zawsze aktywnym dzieckiem, uwielbiała jeździć na rowerze, wychodzić pod blok z przyjaciółkami. Była taką wesołą dobrą duszką w towarzystwie. Obecnie jej aktywność jest niemożliwa, bo przebywa już w izolatce. Nie ma mowy o wyjściu nawet na świetlicę oddziałową, co strasznie w nią uderza. Brak kontaktu z rówieśnikami, z dziećmi jest ciężki do zniesienia dla niej... Dlatego tak bardzo cieszą ją zdjęcia, które nadsyłają znajomi a także inne osoby. Wiele osób chce dzielić się uśmiechem – specjalnie dla Amelki. Tak też będzie podczas koncertu – nie zabraknie fotografa, który wyśle Amelce Wasze uśmiechnięte buzie. Bądźcie z nami, Bądźmy z Amelką! :

Na scenie zaprezentuje się sześciu wykonawców, prezentujących różne style muzyczne.
Koncert zorganizowany został przez komitet społeczny, w skład którego wchodzą Rafał Butajło, Katarzyna Kossakowska oraz Monika Kłos. Wszyscy mają jeden cel - uzbierać jak najwięcej funduszy, które przeznaczone zostaną na leczenie młodej ostrołęczanki. Rodzina chorującej na białaczkę limfoblastyczną Amelki zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Jej mama samotnie wychowuje dzieci a z powodu choroby córki nie może obecnie podjąć jakiejkolwiek pracy zarobkowej.

Marzenie o zorganizowaniu koncertu charytatywnego w Olsztynie szybko przerodziło się w plan, a następnie w rzeczywistość. Komitet organizacyjny zaprosił wykonawców, którzy chętnie zgodzili się zagrać dla Amelki. Już 9 kwietnia olsztynianie będą więc mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym koncercie. Na scenie w klubie Nowy Andergrant zaprezentują się Sara Szymczak i MABS, Czerwony Tulipan, dePolis, Ejtobangla, The Ukrainian Folk oraz Ampha Romeo. Dochód z wejściówek na koncert w całości zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki!

Nie jest tajemnicą, iż w stolicy Warmii przebywa liczna grupa studentów z Ostrołęki i okolic. Zachęcamy ich do uczestnictwa w czwartkowym koncercie i wsparcia młodej mieszkanki naszego miasta. Koszt wejścia na koncert to jedynie 20 złotych - impreza odbędzie się w klubie Nowy Andergrant przy ul. Kołobrzeskiej 32. Bramy klubu zostaną otwarte o godzinie 18.00, koncert rozpocznie się o 19.00.

KONCERT CHARYTATYWNY

Wjazd od 18.00
Start 19.00
Bilety ----> 20 zł do puszeczki dla Amelki

Zagrają:
SARA SZYMCZAK I MABS
CZERWONY TULIPAN
dePOLIS
THE UKRAINIAN FOLK
AMPHA ROMEO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB