Muzyka Pink Floyd znów na żywo w Kętrzynie

2015-04-14 12:34:36 (ost. akt: 2015-04-14 12:34:57)
Muzyka Kętrzyn 9 maja 2015
Muzyka Pink Floyd znów na żywo w Kętrzynie

Fani zespołu Pink Floyd mają kolejną okazję, by wysłuchać na żywo muzyki słynnej grupy. 9 maja w Kętrzynie ponownie wystąpi Spare Bricks A Pink Floyd Tribute Band. Tym razem koncert odbędzie się w kętrzyńskim amfiteatrze przy ul. Kajki. Początek o godzinie 21.00, wstęp wolny!

Usłyszymy trochę inny zestaw utworów niż ten, z jakim grupa pojawiła się w Kętrzynie 8 listopada ubiegłego roku. Największych przebojów na pewno jednak nie zabraknie, gdyż zespół znów zaprasza na muzyczną podróż przez albumy Pink Floyd i to zarówno te z końca lat 60-tych, jak i zupełnie współczesne. Na pewno usłyszymy utwory z takich płyt, jak „The Dark Side of the Moon”, „Wish You Were Here” czy „The Wall”.

Jak zawsze zespół Spare Bricks przygotował wiele niespodzianek. Z pewnością zaskoczy nas scenografia, w której nie zabraknie elementów pirotechnicznych. Na scenie pojawi się chór dziecięcy pod dyrekcją Cezarego Nowakowskiego z Art Music Center. W chórkach zespołowi będą towarzyszyć Barbara Luma, Justyna Szydlik i Tomasz Motłoch. Zobaczymy również układy choreograficzne w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego „Gest” z Kętrzyńskiego Centrum Kultury (prowadzenie Katarzyna Rakowska). Każdemu utworowi towarzyszy specjalna wizualizacja, wzorowana na floydowskich koncertach. W jednej z nich Spare Bricks wykorzysta zdjęcia Leszka Paradowskiego.

Zespół wykonuje utwory Pink Floyd z szacunkiem dla oryginałów, ale nadając im swój osobisty charakter. Unikalne, wśród innych floydowskich coverbandów, jest to, że główny wokal jest żeński. Jak się okazuje, teksty Rogera Watersa sprawdzają się również śpiewane przez kobietę. Spare Bricks doceniany jest nie tylko w Polsce, gdzie występuje zawsze przy pełnych salach, ale również za granicą – jako pierwszy polski zespół dostał się do prestiżowego grona najlepszych coverbandów Pink Floyd, prowadzonego przez jeden z najbardziej znanych na świecie floydowskich portali internetowych pinkfloydz.com.

Na dwie godziny muzycznej uczty zapraszają: Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon, Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, gitara 12-strunowa, wizualizacje, Paweł Wrocławski – gitary, Tomasz Gadzina – instrumenty klawiszowe, Michał Słupski – perkusja.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. fan PF #1728371 | 83.9.*.* 4 maj 2015 16:50

  Warto przyjść na koncert, nie wiadomo jaka będzie pogoda, ale emocje zapewnione

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wacław #1712847 | 31.135.*.* 14 kwi 2015 21:33

  Z tego co się dowiedziałem to będzie sporo różnych fajnych efektów specjalnych. Na pewno będę ze znajomymi

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. :-) #1712741 | 89.228.*.* 14 kwi 2015 19:52

  Byłem na ich koncercie w kinie - naprawdę to dobra grupa!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz