Wiosenne Targi „Pamiętajcie o ogrodach”

2015-04-15 15:13:30 (ost. akt: 2015-04-15 15:15:39)
InneW plenerze Olsztyn, ul. Jagiellońska 25 kwietnia 2015 - 26 kwietnia 2015
Wiosenne Targi „Pamiętajcie o ogrodach”

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Bogata oferta gospodarstw ogrodniczych oraz producentów zabudowy i aranżacji ogrodów, a do tego swojskie jedzenie i atmosfera pikniku. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na zwiedzających podczas VII Wiosennych Targów Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia przy ulicy w Jagiellońskiej w Olsztynie.

Targi organizowane w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego choć mają krótką historię, na stałe zagościły w kalendarzu wiosennych imprez odbywających się w naszym regionie i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. — Corocznie impreza przyciąga ponad 150 wystawców, których ofertę ogląda ponad 20 000 zwiedzających — mówi Urszula Anculewicz, komisarz targów. — Wiosenna odsłona targów to coś dla mieszkańcy wsi i terenów wiejskich, działkowców oraz właścicieli ogrodów i miejskich balkonów. To ciekawa alternatywa spędzenia wiosennego weekendu dla całej rodziny — zapewnia pani Urszula.

Zakupy na działkę i do ogrodu
W programie targów znajdzie się pokaz roślin oraz artykułów szkółkarskich, i ogrodniczych, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabraknie szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów i środków ochrony roślin, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków. Prezentowane będą maszyny i urządzenia do produkcji ogrodniczej oraz instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Zgodnie z tradycją, nie zabraknie twórców rękodzieła, sztuki ludowej oraz smacznej kuchni regionalnej. Na miłośników swojskiego jedzenia czekać będą domowe wędliny, smalec ze skwarkami i świeży, wiejski chleb —wszystko według tradycyjnych, regionalnych receptur.

Porady technologiczne i prawne
Podobnie jak w latach ubiegłych, będzie można skorzystać z porad fachowców. Odwiedzający targi ze strony specjalistów uzyskają pomoc między innymi na temat sposobu pielęgnacji roślin czy zagospodarowania i aranżacji przestrzeni w ogrodzie oraz wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych i unijnych. Swoją radą i pomocą będą też służyć przedstawiciele instytucji i organizacji związanych z rolnictwem, na czele z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, który doradzać będzie z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości, Wspólnej Polityki Rolnej oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki. Na stoisku WMODR udzielane będą także porady prawne oraz konsultacje z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Atrakcje dla całej rodziny
Podczas tegorocznej odsłony Wiosennych Targach Ogrodniczych Organizator zrobi ukłon w stronę najmłodszych i z myślą o nich przygotuje prezentację zwierząt gospodarskich w tradycyjnej zagrodzie wiejskiej połączoną z pokazem zwierząt futerkowych, drobiu ozdobnego i gołębi rasowych. Pojawi się również „wioska dziecięca” pełna niespodzianek i atrakcji dla dzieci. Podczas imprezy odbędą się liczne quizy i konkursy dla dorosłych i dla dzieci będące okazją do promocji regionu. Jak co roku nie zabraknie występów artystycznych, które nadadzą imprezie sielski, piknikowy charakter.

— Targi to ciekawa alternatywa spędzenia rodzinnego weekendu. Serdecznie zapraszamy życząc wielu wrażeń i satysfakcji — mówi Urszula Anculewicz, komisarz targów.


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zimnalola #1714249 | 213.73.*.* 16 kwi 2015 14:46

  Byłam w poprzednim roku. Kupiłam kwiaty na cały balkon, w atrakcyjniejszych cenach niż proponują kwiaciarnie. poza tym mają tam lepsze egzemplarze, większy wybór (pelargonie rabataowe, kaskadowe, półkaskadowe, w najróżniejszych kolorach). Fajna atmosfera. Moja wówczas 2 letnia córka była zachwycona zwierzakami. Ciesze się, że taka impreza jest organiozwana i napewno będę z rodzina równiez w tym roku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bobby #1713919 | 92.60.*.* 16 kwi 2015 09:08

  A w jakich godzinach?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. JAM #1713916 | 81.190.*.* 16 kwi 2015 09:03

  Targi to robienie wody z mózgu naiwnych . W tych samych cenach kupię w sklepie, a często i taniej.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. i co??? #1713813 | 89.228.*.* 16 kwi 2015 01:04

   znowu będą włamania na działki dzień przed otwarciem i dzień przed zamknięciem imprezy???? czas chyba pomyśleć....

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz