Rockowy powiew świeżości, czyli nowe brzmienia na Seven Festival 2015

2015-04-21 15:05:15 (ost. akt: 2015-04-21 15:08:08)
Rockowy powiew świeżości, czyli nowe brzmienia na Seven Festival 2015

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Równolegle do Sceny Głównej na Scenie Grand Prix na Seven Festiwal wystąpią zespoły konkursowe wyłonione w wielostopniowych eliminacjach oraz zespoły młode, które już wkrótce będą stanowić o sile polskiej sceny rockowej.

Na scenie zobaczymy:

ABSURD - toruński zespół o typowym składzie. Nietypowa jest natomiast muzyka, którą tworzy. Przez prawie 10 lat istnienia grupie udało się nabrać doświadczenia scenicznego, studyjnego, a także znaleźć własny niepowtarzalny styl, którego próżno można by szukać na polskiej scenie muzycznej. Dowodem na to są wszystkie nagrody i wyróżnienia zdobyte zarówno na rynku lokalnym, jak i ogólnopolskim. W 2014 roku ukazał się ich debiutancki krążek "Pomarańczowy Album" będący podsumowaniem dotychczasowej działalności. Na płycie znalazło się 13 zróżnicowanych kompozycji utrzymanych w ramach szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Obecnie zespół pracuje nad kolejnym wydawnictwem, którego premiera planowana jest na wiosnę 2015 roku.

AGYNESS B. MARRY - mieszka i tworzy Warszawie. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Podczas występu na Spring Brake Showcase Festival & Conference 2014, przez niektórych uznana została za największe odkrycie – co ciekawe, był to zaledwie jej drugi koncert. Jej debiutancki album zatytułowany po prostu "Agyness B. Marry" to 12 brudnych, rockowych utworów.Materiał został nagrany bez żadnych ulepszeń, a realizatorem nagrań był Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Agyness B. Marry stworzyła album przesiąknięty jednocześnie ciężkim gitarowym brzmieniami kobiecą wrażliwością. Delikatność miesza się na tej płycie ze skrajnością garażowego grania.

MYSTIC MIND - powstał z inicjatywy Grzegorza Kołakowskiego oraz Łukasza Wery którzy poznali się na lokalnej scenie metalowej. W 2011 r. po licznych koncertach w kraju, powstaje pierwszy album BRATERSTWO które jest wydawnictwem niezależnym, wydanym przez zespół. Przełomem dla zespołu jest rok 2014 w którym to Mystic Mind nawiązuje współpracę z Robertem "Litza" Friedrichem który wraz z Jakubem Biegajem zostaje producente, oraz realizatorem drugiej płyty Mystic Mind. Materiał na drugą płytę powstaje w "Małym Studiu" w Puszczykowie. W tym samym roku do zespołu dołącza Karolina " Tyrka" Księżak która obejmuje rolę wokalistki nagrywając wokal na nową płytę Mystic Mind.

OCTOBER LEAVES - polski zespół grający alternatywny rock, powstały w Rybniku, na Śląsku. Za oficjalną datę sformowania grupy przyjmuje się rok 2004. Brzmienie zespołu to mieszanka klasycznego britpopu z inspiracjami amerykańską muzyką lat 60'. Charyzma, oryginalne pomysły wraz z melodyjnością, dobrymi tekstami i ogromnym optymizmem sprawiają, że The October Leaves na każdym koncercie spotykają się z niezwykle żywiołowym odbiorem. Na swoim koncie mają setki koncertów w całej Polsce. Grupa z Rybnika wygrała także konkurs na amatorską grupę rockową podczas Seven Festival Music & More w 2013 r.

RAPTUREFEAST – zespół pochodzi z Krakowa i gra razem od 2009r. Po kilku zawirowaniach w składzie, zespół jest obecnie spotkaniem kilku różnych muzyków: bluesmana, zawodzącego o swoich troskach i radościach z tendencjami do szamańskich transów, metalowego gitarzysty o wyjątkowo ciężkiej ręce, agresywnego basisty, który niemal dosłownie wyrywa palcami struny swojego basu, zapewniając przy tym konkretny groove, perkusisty lubującym się tak w klasykach starego rocka jak i w najnowszych odmianach z rockowo-metalowej stajni oraz jazzowo-funkowego pianisty. Punktem wyjściowym jest dla nich wyciągnięcie korzeni bluesa i nadanie im nowoczesnego, metalowego pazura.

Seven Festival 2015 odbędzie się w dniach 10-12 lipca. Wcześniej ogłoszone zostały następujące zespoły: DRAGONFORCE (Wielka Brytania), ARCH ENEMY (Szwecja), VADER, KABANOS, THE ANALOGS, PERCIVAL SCHUTTENBACH, MOSKWA, DECAPITATED, SKUBAS, RAZ DWA TRZY, ANIA RUSOWICZ, RENATA PRZEMYK, SEBASTIAN RIEDEL & CREE, CLOSTERKELLER, który podczas festiwalu zagra całą płytę „Scarlet” oraz świętujące 35-lecie działalności artystycznej TURBO Z GOŚĆMI.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lecner #1719547 | 31.174.*.* 22 kwi 2015 18:34

    A gdzie się podział mój komentarz?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. lecner #1719544 | 31.174.*.* 22 kwi 2015 18:30

    Czy zespół Vader rzeczywiście wystąpi? Słyszałem ,że klechy mocno przeciw niemu protestowały.Pamiętamy, jak przez nich i tchórzostwu organizatorów nie wystąpił Behemot,a cała impreza upadła [ w zeszłym roku ] .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz