Jem owoce, piję mleko. Zdrowy festyn w Olsztynie

2015-05-05 15:37:40 (ost. akt: 2015-05-05 15:41:21)
W plenerze Olsztyn, ZSO nr 3, ul. Wańkowicza 1 22 maja 2015
Jem owoce, piję mleko. Zdrowy festyn w Olsztynie

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Jem owoce, piję mleko to impreza sportowa skierowana do dzieci z przedszkoli z klas „0” oraz klas I-III szkół podstawowych z woj. warmińsko-mazurskiego, które uczestniczą w programach „Mleko w szkole” lub „Owoce i warzywa w szkole” administrowanych przez Agencję Rynku Rolnego.

W przedsięwzięciu biorą udział dzieci w wieku od 5 do 10 lat. W programie różne konkurencje i konkursy: m.in. sztafeta ogórkowa, wykopki, toczenie jabłek, segregacja, sianie marchewek.

Organizatorzy przewidzieli nagrody. Dodatkowe atrakcje podczas imprezy sportowej: gokarty, jazda konno, na osiołku, pokaz pasterstwa owiec i kóz oraz psa pasterskiego, przejażdżka bryczką, pokaz ogniowy i ogromnych baniek mydlanych, doświadczeń chemicznych, ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami brazylijskiej piłki nożnej, ula demonstracyjnego z żywymi pszczołami oraz sprzętu wojskowego.

Uwaga: termin przesyłania zgłoszeń upływa 15 maja. Zgłoszenia przyjmuje Dariusz Wasiela, kierownik Sekcji Interwencji OT Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie, tel. 89 535-47-09.

Maksymalna liczba drużyn — 50. Termin i czas trwania: 22 maja, godz. 9-14.
Miejsce – obiekty sportowe ZSO nr 3 w Olsztynie ul. Wańkowicza 1

Kategorie wiekowe i skład drużyny startującej: przedszkolaki – dzieci w wieku 5-6 lat – dzieci z przedszkoli oraz klas „0” szkół podstawowych; uczniaki – dzieci z klas I-III szkół podstawowych — 10 lat.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB