Motyle, owady z Ameryki Środkowej i Południowej... Niecodzienna wystawa w Elblągu

2015-05-08 19:34:54 (ost. akt: 2015-05-08 19:41:23)
Kultura Elbląg 12 maja 2015 - 29 maja 2015
Motyle, owady z Ameryki Środkowej i Południowej... Niecodzienna wystawa w Elblągu

Autor zdjęcia: nadesłane/Biblioteka Elbląska

Motyle oraz owady pochodzące z Ameryki Środkowej i Południowej można oglądać na wystawie, która od piątku (08.05) jest otwarta w bibliotece przy ul. Ogólnej w Elblągu. Eksponaty pochodzą ze zbiorów elblążanina Krzysztofa Łęgi. Wystawę można oglądać do 29 maja. Wstęp wolny.

Pierwotne lasy Amazonii, Gwatemala, Honduras, Brazylia, Peru... To tylko niektóre rejony, z jakich pochodzą motyle zgromadzone w kolekcji elblążanina z pasją, Krzysztofa Łęgi. Wśród nich znajdziemy okazałe egzemplarze z gatunku Morpho, delikatne Cithaerias czy oryginalnie ubarwione Diaethria.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki przy ul. Ogólnej 59/1 (poniedziałek-piątek godz. 10-18) do 29 maja.
- Szczególnie gorąco zapraszamy grupy zorganizowane, dzieci, młodzież, którym oferujemy dodatkowo ciekawe zajęcia edukacyjne z zakresu życia motyli – zgłoszeń można dokonywać osobiście lub pod nr. tel.: (55) 625 60 90/91 - informuje Biblioteka Elbląska.

Krzysztof Łęga – elblążanin, z wykształcenia filolog. Na co dzień pracuje jako nauczyciel germanista w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu. Jego pasją oprócz lepidopterologii (badanie motyli) jest motoryzacja, akwarystyka oraz modelarstwo. Zbieraniem i preparowaniem motyli zajmuje się od czasów szkoły podstawowej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB