Koncert Grupy Wokalnej „Moderato” pt. „Słoneczne piosenki”

2015-05-13 13:36:00 (ost. akt: 2015-05-13 13:37:53)
Muzyka Olsztyn, Kamienica Noujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków... 17 maja 2015
Koncert Grupy Wokalnej „Moderato” pt. „Słoneczne piosenki”

Zespół Wokalny „Moderato” to działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie grupa twórcza. Na „Słoneczne piosenki” w wykonaniu grupy zapraszamy w niedzielę, 17 maja.

Zespół powstał w kwietniu 1984 roku w Olsztynie. Początkowo była to grupa żeńska, wywodząca się z chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”, później dołączyli do niej także mężczyźni – z tegoż samego zespołu, a także z chóru olsztyńskiej rozgłośni Polskiego Radia. Od początku pieczę nad zespołem sprawuje Włodzimierz Jarmołowicz, który opracowuje muzycznie wszystkie prezentowane przez chór pieśni i jednocześnie komponuje nowe utwory. Na fortepianie, również od 1984 roku, akompaniowała zespołowi Alina Malinowska. Obecnie rolę tę pełni Damian Michałowski. Moderato ma na swoim koncie nagrania radiowe i ponad 100 koncertów w wielu miastach Polski, a także za granicą.

Repertuar Moderato to przede wszystkim kolędy, pieśni patriotyczne, wojskowe, ludowe oraz przedwojenne i współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Włodzimierz Jarmołowicz dba o to, by piosenki chóru były melodyjne, łatwo wpadające w ucho, o niebanalnych tekstach. Zespół wykonuje m.in. pieśni Bułata Okudżawy, Jerzego Petersburskiego, sporo też Włodzimierza Jarmołowicza, który swoje kompozycje opiera często na wierszach Marii Zientary-Malewskiej czy Juliana Tuwima.

Koncert Grupy Wokalnej „Moderato” pt. „Słoneczne piosenki”
17 maja (niedziela) godz. 17.00

Sala kameralna Kamienicy Naujacka MOK. Wstęp wolny.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB