Mikołajki zapraszają na długi weekend. W sobotę regaty o puchar 7 Cudów Mazur!

2015-06-03 10:30:22 (ost. akt: 2015-06-03 10:24:36)
W plenerze Jezioro Mikołajskie 6 czerwca 2015
Mikołajki zapraszają na długi weekend. W sobotę regaty o puchar 7 Cudów Mazur!

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W najbliższą sobotę (6 czerwca) w Wiosce Żeglarskiej Mikołajki zainaugurowana zostanie trzecia już edycja kampanii 7 Cudów Mazur. W ramach eventu promującego m.in. aktywne spędzanie czasu w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich rozegrane zostaną pierwsze regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix o puchar 7 Cudów Mazur.

Pierwsze Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur zostanie rozegrane na Jeziorze Mikołajskim i odbędzie się równolegle z drugą rundą eliminacyjną Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek. Start żeglarskich zmagań zaplanowano na godzinę 10:00.

W imprezie mogą uczestniczyć załogi 1-6 osobowe. Zawody rozgrywane będą w klasie otwartej. Dla tych, którzy nie mają swoich jachtów organizator zapewnia łódki klasy omega. Podczas tegorocznej edycji zawodnicy walczą o łączną pulę nagród wynoszącą 5000 zł oraz nagrody dodatkowe ufundowane przez organizatorów.

Ostateczne zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane w dniu regat w biurze Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach w godz. 9.00 - 10.00 (więcej informacji i regulamin na stronie www.7cudowmazur.pl).

Harmonogram Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur:

1. Runda eliminacyjna — 6 czerwca Mikołajki
2. Runda eliminacyjna — 4 lipca Mrągowo
3. Runda eliminacyjna — 11 lipca Giżycko
4. Rudna eliminacyjna — 18 lipca Węgorzewo

FINAŁ — 22 sierpnia Ryn

Oprócz śledzenia rywalizacji na Jeziorze Mikołajskim turyści, którzy 6 czerwca odwiedzą Wioskę Żeglarską będą mogli skorzystać z licznych atrakcji. O godzinie 9.00 rozpocznie się wyjątkowe śniadanie dla uczestników zawodów oraz przybyłych gości.

Profesjonalni kucharze z pomocą żeglarzy przygotują mazurską specjalność — smażone plińce z pomoćką. W strefie kibica zaplanowano pokazy ratownicze, edukacyjne, a także niespodzianki dla dzieci. Dorośli będą mieli okazję popływać wraz z instruktorem wielofunkcyjnym katamaranem X-Cat, a od godziny 20.00 zrelaksować się podczas koncertu Riverboat Ramblers Swing Orchestra.

— W długi czerwcowy weekend serdecznie zapraszamy do Mikołajek wszystkich miłośników żeglarstwa. Udział w regatach o Puchar 7 Cudów Mazur to świetna okazja do rozpoczęcia sezonu żeglarskiego. W regatach może wziąć udział każdy, kto kocha wodę, przygodę i ma w sobie ducha rywalizacji. Ale Mikołajki to nie tylko żeglarstwo. Można tu znaleźć wiele atrakcji i spędzić wolny czas z rodziną i przyjaciółmi przy dobrej zabawie i w otoczeniu wspaniałych krajobrazów — podkreśla Stella Hałaburda, Inspektor ds. Turystyki Promocji i Sportu, Urząd Miasta i Gminy w Mikołajkach.

W trakcie trzeciej edycji 7 Cudów Mazur odbędzie się wyjątkowa akcja „Ruszamy na Mazury!”, w ramach której trzy zespoły (rowerowy, kajakowy i żeglarski) wyruszą z różnych stron Polski w kierunku mazurskich jezior. Uczestnicy wypraw będą relacjonować swoje wrażenia z podróży na portalu społecznościowym Facebook.

W kampanii 7 Cudów Mazur aktywny udział biorą nie tylko żeglarze, ale również pasjonaci fotografii, dla których organizatorzy przygotowali wyjątkową niespodziankę. Fani uwieczniania na zdjęciach wakacyjnych przygód mają okazję do podzielenia się swoimi pracami w konkursie fotograficznym „Moja mazurska wyprawa”. Autorzy najbardziej niekonwencjonalnych zdjęć otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów kampanii.

***
7 Cudów Mazur to wspólna inicjatywa samorządów Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Rynu oraz Węgorzewa. Jest kontynuacją głośnej kampanii Mazury Cud Natury, dzięki której region Wielkich Jezior Mazurskich w plebiscycie New7Wonders znalazł się wśród 14 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i 5 w Europie. Aby nie zmarnować nabudowanego wówczas kapitału, miasta postanowiły współpracować, w celu dalszej promocji regionu. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2013 roku.

Materiały prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB